28. finał WOŚP za nami. Tarnobrzeg zagrał na rekord!

Zakończył się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Orkiestra zbierała pieniądze na nowoczesny sprzęt ratujący życie dzieciom potrzebującym różnego rodzaju operacji. Tarnobrzeg zagrał na rekord. Zebrano 136 633, 77 zł i to jeszcze nie koniec, bo licytacje wciąż trwają!

Wolontariusze, jak co roku spisali się na medal. 12 stycznia w Tarnobrzegu kwestowało ich 220. Najmłodsza wolontariuszka Nela ma niespełna 7 miesięcy, najstarsza zaś, pani Krystyna 81 lat. Pieniądze zbierane były nie tylko w samym Tarnobrzegu i na jego osiedlach, ale także w Gorzycach, Trześni, Wrzawach, Furmanach, Orliskach, Jadachach, Cyganach, Chmielowie, Stalach, Tarnowskiej Woli i Nowej Dębie.

„Najcięższą” puszką okazała się być puszka wolontariusza Anatola Środy, który zebrał 2 309,87 zł. Jedyne puszki, które zebrały więcej pieniędzy to te przeznaczone na Bieg, licytacje sceniczne czy stoiska na Rynku (puszki sztabowe przeznaczone na wydarzenia finałowe).

Na chwilę obecną tarnobrzeski Sztab zebrał 136 633,77 zł i już możemy mówić o rekordzie. Nadal trwają aukcje Allegro (https://allegro.pl/uzytkownik/WOSP-Tarnobrzeg). Najdłuższe będą aktywne jeszcze 8 dni. Ich kwota, około godziny 12:00 dzisiejszego dnia (13.01.2020r.) wynosiła ponad 2 700 zł. Największą popularnością cieszą się na nich: voucher na koncerty od Dworu na Wichrowym Wzgórzu, voucher na udział w biegu górskim „Etapowa Triada” oraz radiostacja wojskowa.

Pełną kwotę zebraną podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Sztab WOŚP Tarnobrzeg poda, gdy aukcje się zakończą a więc za około tydzień. Jeśli chodzi o granie całej Fundacji WOŚP, pełna kwota Finału poznana zostanie tradycyjnie 8 marca br. Obecny stan (cięgle się zmieniający) podany jest na stronie www.wosp.org.pl.

Jak poinformowała nas Anita Baca z centrum dowodzenia Sztabu WOŚP Tarnobrzeg, w tym roku było bardzo spokojnie i do Sztabu nie dotarły żadne niepokojące informacje o jakichkolwiek incydentach w związku z Finałem.

Info: Anita Baca, Sztab WOŚP Tarnobrzeg.
Fot. Sztab WOŚP Tarnobrzeg. Na zdjęciu Nela, najmłodsza wolontariuszka 28. Finału WOŚP w Tarnobrzegu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *