Barbórkowa Drama Teatralna 2019

Tegoroczną, czterdziestą drugą edycję Barbórkowej Dramy Teatralnej rozpocznie spektakl w reżyserii Jakuba Przebindowskiego „Być jak Elizabeth Taylor”. Teatr zaprezentowany będzie na deskach Tarnobrzeskiego Domu Kultury w środę, 4 grudnia br. Łącznie w ramach wydarzenia widzowie zobaczą cztery sztuki teatralne oraz retransmisję spektaklu Hamlet.

Pomysł na Barbórkową Dramę Teatralną narodził się w połowie lat siedemdziesiątych, kiedy zmieniała się mapa administracyjna naszego kraju. Wówczas prawie każda „stolica” nowo powstałego województwa chciała mieć swój stały teatr. Głośno o tym było również w naszym mieście. Teatr w Tarnobrzegu nie powstał, ale spór zaowocował jednak znakomitym pomysłem. W listopadzie 1977 r. Dariusz Dubiel, ówczesny dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury, zaprosił do Tarnobrzega pięć teatrów z Krakowa, Tarnowa, Łodzi i Rzeszowa, by uświetnić „barbórkę”. Nikt z organizatorów nie przypuszczał jeszcze, że Barbórkowa Drama Teatralna stanie się cykliczną imprezą, która zdobędzie wierną publiczność.

Tak więc od 1977 r. w Tarnobrzegu na przełomie listopada i grudnia odbywają się spotkania profesjonalnych teatrów, które prezentują spektakle ze swojego bieżącego repertuaru. To największe wydarzenie artystyczne w regionie, zawsze bardzo wyczekiwane przez publiczność.

REZERWACJA BILETÓW dla zakładów pracy od 6 listopada 2019 r. (środa) w godz. 8.00 – 15.00 na formularzu, do pobrania na www.tdk.tarnobrzeg.pl

SPRZEDAŻ BILETÓW dla osób indywidualnych od 13 listopada 2019 r. (środa) w godz. 8.00 – 18.00 z wyłączeniem sobót i niedziel.

Program tegorocznej, XLII Barbórkowej Dramy Teatralnej

Pr.0 1 - Barbórkowa Drama Teatralna 2019

Pr. 1 1 1 - Barbórkowa Drama Teatralna 2019

Pr. 2 2 - Barbórkowa Drama Teatralna 2019

Pr. 3 1 - Barbórkowa Drama Teatralna 2019

Pr. 4 - Barbórkowa Drama Teatralna 2019

Pr. 5 - Barbórkowa Drama Teatralna 2019

 

 

 

Info: Tarnobrzeski Dom Kultury

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *