Biegamy i pomagamy – akcja 2019

Już po raz piąty Dom Dziecka Stowarzyszenia Przyjaciół POW, którego dyrektorem jest pan Robert Chmiel, w okresie od 27 maja do 1 czerwca 2019 r. organizuje akcję „Biegamy i pomagamy”.

W tym roku organizatorzy chcą udzielić pomocy trzyletniej Kornelii z Tarnobrzega. Dziewczynka urodziła się ze złożoną wadą serca – przełożenie pni wielkich naczyń, atrezja zastawki tętnicy płucnej, brak pnia płucnego, ubytek w przegrodzie międzykomorowej. Jej życie jest ciągle zagrożone. Kornelka jest już po trzech operacjach ratujących życie i czeka na kolejną, która ma być przeprowadzona w klinice w Munster, a po jej przeprowadzeniu będzie wymagać długiej rekonwalescencji i leczenia. Rodzice z ogromną determinacją walczą o życie córki, jednak bez dodatkowej pomocy jest to niezwykle trudne.

Jak w poprzednich edycjach akcji organizatorzy chcą zachęcić do aktywności fizycznej środowiska zawodowe, dorosłych, studentów, młodzież i dzieci z tarnobrzeskich szkół i uczelni, propagując w ten sposób zdrowy styl życia wśród mieszkańców Tarnobrzega i okolic.

Każdego dnia, w czasie trwania akcji, w godzinach od 17.00 do 19.00, na wyznaczonej trasie nad Jeziorem Tarnobrzeskim, każda chętna osoba, będzie mogła przebiec zadeklarowaną ilość kilometrów. Każdy kilometr to konkretna kwota pieniędzy przekazana na konto Kornelki. Organizatorzy mają nadzieję na kolejne wspaniałe spotkania na trasie biegowej wzdłuż Jeziora Tarnobrzeskiego.

Przypominamy, że w tamtym roku akcja „Biegamy i pomagamy” kierowana była dla pięcioletniej dziewczynki, Julii Szponder. Chętni, którzy chcieli wspomóc akcję biegali w dniach 11-16 czerwca.  Organizatorzy przekazali rodzicom niepełnosprawnej dziewczynki kwotę 10 000 zł za wybiegane ponad 14 000 kilometrów.

Źródło: Dom Dziecka Stowarzyszenia Przyjaciół POW

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *