Brak widocznych zmian chorobowych nie zawsze może świadczyć o dobrym zdrowiu!

pink 1745886 1280 300x277 - Brak widocznych zmian chorobowych nie zawsze może świadczyć o dobrym zdrowiu!Może to jest właśnie ten czas, kiedy trzeba pomyśleć o sobie i mimo nadmiaru obowiązków, lęku przed badaniem i jego wynikiem dać sobie szansę na zdrowie i bardziej świadome życie.

Rak piersi co roku odbiera życie kilkunastu tysiącom polskich kobiet – mamom, siostrom, przyjaciółkom. Często kobiety zbyt późno dowiadują się, że są chore – rak nie boli, w początkowym stadium nie wpływa źle na samopoczucie, dlatego panie rzadko zadają sobie pytanie, czy ta choroba może ich dotyczyć. Tymczasem, tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe. Niestety zadowalający wynik poprzedniej mammografii nie zawsze gwarantuje, że obecnie nie zagraża nam nowotwór piersi. Bezpłatna mammografia w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ pozwala to skutecznie sprawdzić.

Badanie wykonywane jest przez wyspecjalizowany i bardzo doświadczony personel medyczny na najnowocześniejszym i najlepszym cyfrowym sprzęcie diagnostycznym do mammografii. Badanie jest szybkie i całkowicie bezpieczne. Zdjęcia w technice obrazowania cyfrowego oceniane są przez lekarzy radiologów.

 

Fundacja SOS Życie,

Prezydent miasta Tarnobrzega

zapraszają  Panie

na bezpłatne badania mammograficzne na najnowocześniejszym i najlepszym cyfrowym mammografie oraz na warsztaty edukacyjne dla kobiet:
w wieku 50 – 69 lat – raz na dwa lata

oraz na bezpłatne badania cytologiczne i warsztaty edukacyjne dla kobiet:

w wieku 25 – 59 lat – raz na trzy lata

Ośrodek Diagnostyczny Chorób Nowotworowych Fundacji SOS ŻYCIE
z Mielca przeprowadzi  badania  profilaktyczne  w CytoMammobusie

postój CytoMammobusu

Plac Bartosza Głowackiego

 w dniach 9-13 sierpnia 2019r.(bez sob.i niedz.)

godz. 900-1700

Fundacja SOS Życie w Mielcu realizuje Projekt Unijny RPO 2014-2020

Rejestracja telefoniczna obowiązkowo  Tel 17 582 40 60

 

Projekt „Zdrowe i Aktywne Kobiety – ZAK – Profilaktyka raka piersi i raka szyjki macicy” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowany przez Fundację SOS Życie w partnerstwie z Samodzielnym Publicznym Zespołem Opieki Zdrowotnej w Kolbuszowej oraz Federacją Stowarzyszeń „AMAZONKI” na podstawie Umowy o dofinansowanie projektu nr RPPK.07.06.00-18-0001/17-00 z dnia 27 września 2017 zawartej z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Rzeszowie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa VII Regionalny rynek pracy, Działanie 7.6 Programy profilaktyczne i zdrowotne w regionie.

 

Dodatkowe informacje:

Zenobia Juda, Urząd Miasta Tarnobrzega
Wydział Edukacji, Zdrowia Sportu i Kultury
tel. 15 822 65 70 wew. 207

Info: UM Tarnobrzeg
Fot. Archiwum TTŻ

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *