Brąz Lilly May Niezabitowskiej na Mistrzostwach Europy w klasie Laser 4,7

W dniach 20-25 maja, we francuskim Hyeres odbyły się mistrzostwa Europy juniorów w klasie Laser 4.7. W zmaganiach młodych żeglarzy brało udział 400 zawodników z 36 krajów. Jest to rekord frekwencji tej imprezy.

Polskę reprezentowało 19 zawodników. W gronie dziewcząt ścigały się zawodniczki z Tarnobrzega: Lilly May Niezabitowska, Aleksandra Bobula (obie SJK Kotwica Tarnobrzeg) oraz innych miast: Laura Szulc, Klara Sobczak (obie ChKŻ Chojnice), Natalia Nadrzewia (UKS Zalew Kielce), Maria Prus-Głowacka (AZS Poznań), Dominika Raszka (MKS Dwójka Warszawa) i Zuzanna Widomska (TS Kuźnia Rybnik).

Z kolei we flocie chłopców na wodzie pojawili się Adam Sokołowski, Bartosz Andrzejak, Igor Barcikowski, Szymon Maruszczak, Michał Mazurowski (wszyscy Nauticus YC Olsztyn), Leon Gniadek, Kamil Lenczowski, Tymoteusz Mika (wszyscy KŻ Horn Kraków), Maciej Panaś, Jan Krawczyk (obaj ChKŻ Chojnice) i Przemysław Machowski (MKS Dwójka Warszawa).

Podczas 6 dni żeglarskich zmagań udało się rozegrać 12 wyścigów przy dość zmiennej pogodzie. Trzecie miejsce i brązowy medal w kategorii U16 zajęła Lilly May Niezabitowska z JK Kotwica Tarnobrzeg, która w klasyfikacji ogólnej była piętnasta. Nasza druga zawodniczka z Jacht Klubu Kotwica Tarnobrzeg, Aleksandra Bobula ostatecznie zajęła 37 miejsce.

Mistrzynią Europy juniorów w Laserze 4.7 do lat 16 została Lukoyanova Alexandra z Rosji, srebrny medal wywalczyła Carlotta Rizzardi z Włoch.

Lilly May potwierdziła swoją wielką formę, którą już zaznaczyła zwycięstwami na Zegrzu i w Krynicy.

Jacht - Brąz Lilly May Niezabitowskiej na Mistrzostwach Europy w klasie Laser 4,7

Źródło: JK Kotwica Tarnobrzeg