Co z tarnobrzeskim Skateparkiem?

Tarnobrzeski Skatepark uroczyście otwarto w grudniu 2008 r. Obiekt zlokalizowany jest na terenach nad Wisłą, w bliskiej odległości boisk sportowych. Niestety dziś wygląda w stanie opłakanym. 

Po 10 latach wymaga gruntownego remontu. Aktualny stan Skateparku jest dramatyczny. Odstające kątowniki, dziury w rampach i wystające wkręty z przeszkód to już standard.

Jak relacjonuje Maciej Sałata, osoba często korzystająca z obiektu – od dłuższego czasu nasze miasto niestety nie chce się podjąć przebudowy Skateparku nad Wisłą. W minionym miesiącu zostały zdjęte elementy z jednej z ramp i do dzisiaj, do 10 lipca nic nie zostało zrobione. Zaznaczam, że elementy zostały zdjęte pod kątem renowacji, a nie przebudowy – dodaje.

36832195 1853975851362761 255163483069349888 n - Co z tarnobrzeskim Skateparkiem?

Rampa, która została rozebrana była w najgorszym stanie na terenie Skateparku, lecz nikt nie wziął pod uwagę reszty przeszkód w też nie najlepszej kondycji konstrukcyjnej. Dnia 8 lipca doszło do wypadku. Mianowicie dziecko w wieku siedmiu lat spadło z rozebranej konstrukcji rampy na twarz. W wyniku czego doznało poważnych obrażeń. Dany element nie był zabezpieczony żadną taśmą informującą, że trwają prace renowacyjne konstrukcji. Młodzież w naszym mieście zasługuje na lepsze warunki w miejscu do rozwijania swojego talentu i hobby –  relacjonuje dalej Maciej Sałata.

Nie mamy najmniejszej wątpliwości, że obiekt jest potrzebny w mieście, bo miłośników deskorolkowych czy rolkowych ewolucji u nas nie brakuje.

2 thoughts on “Co z tarnobrzeskim Skateparkiem?

 • Lipiec 10, 2018 at 12:59 pm
  Permalink

  Miejmy nadzieję, że wkońcu się wezmą za ten skate park, jestem na codzień użytkownikiem tego obiektu i już było parę zdarzeń, gdzie musiała zainterweniowac karetka pogotowia ratunkowego, bo młodzi/nowi użytkownicy nie widzący tej nagłej zapadni zjeżdża z myślą że jest tam dalej ta rampa, głównie zdarza sie to przy sporych prędkościach i głównie się to kończy uszczerbkiem na zdrowiu, najbardziej w okolicach jamy ustnej (wybitny ząb, złamany nos itd.)

  Reply
 • Lipiec 19, 2018 at 5:33 pm
  Permalink

  Fajna miejscówka, tylko trochę zaniedbana…

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *