Diament mistrzem Polski!

61952236 1923817991056167 8533618027332108288 n 300x268 - Diament mistrzem Polski!Ogromnym sukcesem zakończyły się dla Mażoretek Diament z Chmielowa Mistrzostwa Polski Mażoretek, które odbyły się w dniach 1-2 czerwca w Krzywiniu, woj. wielkopolskie. Zawodniczki wywalczyły na nich kilkanaście medali, zarówno indywidualnie, jak i zespołowo.

Zespół prowadzony przez panie: Małgorzatę Gronek i Annę Koper zaprezentował się w kilku kategoriach. Przygotowane choreografie oraz poziom ich wykonania zostały bardzo wysoko ocenione przez międzynarodowe grono sędziowskie.

Pierwszy raz w historii istnienia zespołu, Mażoretki Diament wytańczyły złoto w tańcu scenicznym i w defiladzie. Wywalczyły także złoto w defiladzie klasycznej i srebro w scenie klasycznej.

Prestiżowy turniej był jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Europy Federacji IAM.

Wyniki:

Grupa Juniorek:
1 miejsce, złoty medal taniec sceniczny
1 miejsce, złoty medal defilad
Tym samym w klasyfikacji generalnej również 1 miejsce i złoty medal.
1 miejsce, złoty medal defilada klasyczna
2 miejsce, srebrny medal taniec sceniczny klasyczny
1 miejsce, złoty medal mini formacja klasyczna.
3 miejsce, brązowy medal solo buława Emilia Rodzeń

Co warte podkreślenia, we wszystkich medalowych choreografiach zawodniczki z Chmielowa otrzymały nominacje na Mistrzostwa Europy Mażoretek, które zostaną przeprowadzone w dniach 14-18 sierpnia 2019 r. w Győr (Węgry).

Wspaniale zaprezentowały się także kadetki. Debiutantki zdobyły także wysoką punktację.