Dodatkowy termin rejestracji potencjalnych Dawców szpiku!

Z uwagi na prośby uczniów i mieszkańców, zorganizowany został dodatkowy termin rejestracji potencjalnych Dawców Szpiku! To druga szansa na rejestrację w ramach akcji pod hasłem: „Podaruj prezent z krwi i kości”.

Po piątkowej prelekcji na temat Dawstwa, osoby które chciały jeszcze przemyśleć tę decyzję mają szansę zarejestrować się w poniedziałek, 9 grudnia, między godz. 9:00 a 12:00 w tarnobrzeskim „Górniku” (Zespole Szkół im. ks. S. Staszica, mieszczącej się na ul. M. Kopernika 1). Każdy kto zarejestruje się w bazie otrzymuje kopię formularza Dawcy, na dowód udziału. Podobnie jak na piątkowej akcji, na wszystkich czekają sympatyczni Wolontariusze, przepyszne krówki i wiele gadżetów potencjalnego Dawcy.

W piątek, 6 grudnia w ciągu 6 godzin przeprowadzono przeszło 25 piętnastominutowych rejestracji, co oznacza, że krzesełko dla potencjalnego Dawcy w punkcie rejestracji ani razu nie stało puste. Organizatorzy akcji wierzą, że do tych Wspaniałych Bohaterów, którzy podjęli tę trudną, ale jakże satysfakcjonującą decyzję dołączy jeszcze garstka innych.  Gorąco zachęcamy!


Potencjalnym Dawcą szpiku może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek, pomiędzy 18. a 55. rokiem życia, który waży nie mniej niż 50 kg, ale też nie zmaga się z otyłością. Wystarczy przyjść na organizowaną akcję rejestracji, wypełnić formularz rejestracyjny, pobrać samodzielny wymaz z wewnętrznej strony policzka – za pomocą specjalnej pałeczki – i oddać gotowy pakiet osobie, która przeprowadza rejestrację.

 

Mała migawka z piątku.

podaruj pezent z krwi i koci - Dodatkowy termin rejestracji potencjalnych Dawców szpiku!
podaruj pezent z krwi i kości 4 - Dodatkowy termin rejestracji potencjalnych Dawców szpiku!
podaruj pezent z krwi i kości 3 - Dodatkowy termin rejestracji potencjalnych Dawców szpiku!
Info i foto: Aleksandra Piętowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *