Duch Smoka – opowieść niezwykła

Dalia to pseudonim pewnej niezwykłej dziewczyny z Warszawy, która w wieku 6 lat po przeczytaniu swojej pierwszej serii o szkole dla księżniczek zaczęła wymyślać własne historie.

W wieku 11 lat zaczęła tworzyć pierwsze szkice „Ducha Smoka”.

Zawsze nieco różniła się od rówieśników, zazwyczaj była obiektem żartów, śmiesznych tylko dla jednej ze stron. Dziś jej pasją są anime, manga, sztuki walki, a także nieodłączne książki, na które zawsze ma za mało miejsca..

duch smokabig692985 208x300 - Duch Smoka – opowieść niezwykła

Na pewno masz w klasie/pracy/otoczeniu taką osobę, która jest zawsze celem docinków, z nieustalonych dokładniej przyczyn. Osoba ta jest zwykle odtrącana, przesuwana na dalszy plan, zapomniana. Dlaczego? Niby nie odróżnia się tak bardzo od grupy, ale w jej głosie, zachowaniu, wyglądzie jest coś… nieznanego, nieprzyjemnego. Unikasz tej osoby, patrzysz bezczynnie, jak marnieje, popada w depresję. I mówisz sobie: `On/ona taki/taka jest… nic nie mogę zrobić`.
Jednak… czy przeszło Ci kiedyś przez myśl, że może nie być inna przez przypadek? Że to nie chodzi o to, że ma inne pasje czy przekonania, ale o to, że wewnętrznie Cię od niej odrzuca, czujesz, że jest obca, niewłaściwa…
A co, jeśli Ci powiem, że jest innej rasy? Rasy o specjalnych zdolnościach, tak upodobnionej do ludzi… a jednak odmiennej?
Co, jeśli on/ona dowie się, kim jest i użyje swej mocy, by zniszczyć ten świat? Co, jeśli sprzymierzy się z bogiem końca? Co, jeśli stanie po złej stronie?
Cóż…
`Duch Smoka` opowiada o losach piątki bohaterów, którzy odkrywają w sobie tę inność. Stopniowo, powoli, ale w końcu do tego dochodzą. Pod wpływem tajemniczego wypadku znajdują się na niezbadanej wyspie pośrodku oceanu, gdzie muszą sobie radzić z nieznanymi im dotąd przeciwnościami losu. Muszą zażegnać niektóre spory, by stworzyć zgraną drużynę, bo tylko o wspólnych siłach są w stanie wydostać się z wyspy. Pełna humoru i akcji opowieść na bazie dzisiejszych czasów, gdzie wszyscy walczą o wzajemne względy, a niektórzy zapominają, co jest tak naprawdę najważniejsze…

Pozycja już dziś dostępna:
Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnobrzegu, oddział dla dzieci i młodzieży oraz wszystkie filie biblioteki;
Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu;
Szkolne biblioteki.

Polecamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *