Dwa medale z Mistrzostw Europy przywozi do Tarnobrzega Krzysztof Żyłka

Zakończyły się Mistrzostwa Europy – ITTF Para European Championships w tenisie stołowym osób niepełnosprawnych w Helsingborg w Szwecji. Polska z osiemnastoma medalami (5 złotych, 5 srebrnych, 8 brązowych) wygrywa klasyfikację medalową.

Świetny wynik osiągnął Krzysztof ŻYŁKA, zawodnik IKS JEZIORO Tarnobrzeg zdobywając 2 medale, srebrny w drużynie i brązowy w singlu.

W turnieju drużynowym w klasie 4 wózki, drużyna Polska Krzysztof ŻYŁKA z IKS JEZIORO Tarnobrzeg/Rafał LIS Szansa Start Gdańsk pokonała 2:1 Hiszpanię Javier Francisco LOPEZ SAYAGO/Miguel RODRIGUEZ-MARTINEZ, 2:0 Słowację Peter MIHALIK/ Boris TRAVNICEK. W finale drużyna uległa 0:2 faworytom, drużynie Turcji, w której grali nr 1 listy światowej Abdullah OZTURK oraz nr 5 w rankingu Nesim TURAN.

W turnieju indywidualnym w klasie 4 wózki Krzysztof Żyłka zdobył brązowy medal i stanął na najniższym miejscu podium wraz z kolegą z drużyny Rafałem Lisem. Złoto i srebro w tej klasie ponownie dla zawodników Tureckich.

Drugi zawodnik IKS JEZIORO Tarnobrzeg, Maciej Nalepka wraca z mistrzostw bez medalu. Zarówno w turnieju indywidualnym jak i drużynowym na przeszkodzie stanął Szwed Alexander OHGREN. W singlu po wyjściu z grupy przegrywa ze Szwedem po zaciętym meczu 2:3. W turnieju drużynowym, w klasie 3 wózki, w grze deblowej drużyna Polska Nalepka/Czerwiński przegrywa mecz 2:3. W kolejnej grze singlowej meczu, Maciej ulega 1:3 Szwedowi i nie wchodzą do strefy medalowej zajmując tylko miejsce 5-8.

Występ Krzysztofa Żyłki to ogromny sukces dla klubu IKS, dla Tarnobrzega, niego samego oraz dla trenera Feliksa Kordysia, który jako trener pomagał zawodnikom na wózkach w Szwecji. Sukces ten bardzo przybliża zawodnika IKS-u do awansu w rankingu z listy światowej na Igrzyska Paraolimpijskie Tokio 2020.