Dzień Wolontariatu

muzeum opowieści - Dzień Wolontariatu

 

W czwartek, 5 grudnia 2019 r. w Muzeum Opowieści w Rozalinie odbędą się obchody związane z Dniem Wolontariusza. Wydarzenie to realizowane jest przy udziale Narodowego Instytutu Wolności w ramach Korpusu Solidarności. W trakcie spotkania będzie można zapoznać się z samą ideą wolontariatu, ale także wziąć udział w wielu atrakcjach. Początek – godz. 15:00.

 

W planie wydarzenia:

  • warsztaty pokazowe Akademii Mistrzów Świata w robotyce Spice Gears – Team 5883,
  • zajęcia „Jak opiekować się osobą przewlekle chorą”, które poprowadzi Agnieszka Markowicz – ambasadorka projektu „Damy Radę” w województwie podkarpackim i świętokrzyskim. Podczas warsztatów będzie można nauczyć się m.in. prawidłowej pielęgnacji i toalety chorego, dobierania odpowiednich wyrobów chłonnych oraz technik profilaktyki odleżynowej. Uczestnictwo w warsztatach da możliwość indywidualnej konsultacji ze specjalistą na temat konkretnego problemu, z którym nie można sobie poradzić,
  • warsztaty fotograficzne – poprowadzi Robert Wilk,
  • w świat komiksu zabierze uczestników Grzegorz Lubas,
  • zajęcia „Wolontariat od podstaw” – poprowadzi Marcin Kurnik.

Przewidziane są również wystąpienia i prelekcje gości:

Marcin Piotrowski – Dyrektor Festiwalu Folkowisko, producent Cieszanów Rock Festiwal, inicjator Dnia Wolności Chłopskiej, wicedyrektor centrum kultury i sportuw Cieszanowie, współwłaściciel Chutoru Gorajec.
Adam Ptasiński – Ratownik medyczny, trener biznesu i umiejętności społecznych. Na co dzień zarządza Fundacją Generator Inspiracji oraz Fundacją „Przestrzeń dla Ciebie”. Autor i koordynator projektów społecznych i edukacyjnych, zaangażowany w działania na rzecz społeczności lokalnych.
Mirosława Widurek – Emerytowany długoletni pedagog szkolny i wychowawca domu dziecka. Obecnie Prezes Stowarzyszenia „Dla Równości”, aktywny członek Podkarpackiej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Rzeszowie
Marek Widurek – Pomoc społeczna, kultura, edukacja, wolontariat, obsługa komputerów, profilaktyka i pomoc pedagogiczna. Prowadził szereg szkoleń w w/w zakresie jako sekretarz Stowarzyszenia „Dla Równości”, Prezes Stowarzyszenia „Kultura Karpat” oraz Członek Zarządu Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Rzeszowie.

Wieczór uświetni koncert Eskaubei i Tomek Nowak Quartet. Jedyny w Polsce band łączący w sposób permanentny jazzowe improwizacje z rapowanymi tekstami. Zespół będzie promował swój najnowszy krążek „Sweet Spot”, który ukazał się w maju br. Nie zabraknie także utworów z dwóch poprzednich albumów grupy. Koncert rozpocznie się o godzinie 20:00. Wstęp bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *