Festiwal bluesa i satyry po raz dwudziesty

Jubileuszowe i wyjątkowe wydarzenie. Tworzone od 20 lat nabrało prestiżowego znaczenia, ale nie tylko ze względu na wymiar czasu, ale i na charakter imprezy, artystów biorących w nim udział i człowieka, który za tym stoi – tarnobrzeżanina Victora Czurę.

Współpracują z nim ludzie o bogatym dorobku artystycznym, o nietuzinkowym spojrzeniu na świat. To również tarnobrzeżanie – Bożena Wójtowicz-Ślęzak, Andrzej Mleczko, którzy swym talentem, doświadczeniem wzbogacają ten Festiwal.

Tego roku Satyrblues przebiegał pod hasłem „GITARY RZĄDZĄ ŚWIATEM” i stanowił kulturalny pomost między dwoma kontynentami Europą i USA, a bohaterami tej artystycznej konfrontacji będą mistrzowie gitary z Polski i ze świata: Ron BUMBLEFOOT Thal (USA), Marek Raduli (Polska), Daniel Popiałkiewicz (Polska), Jacek Kieller (Polska), Manu Lanvin & The Devil Blues (Francja), Dudley Taft (USA), Anthony Gomes (USA), Troy Redfern (Anglia), Doghause Sam & His Magnatones (Belgia), Slidin’Slim & Eic Hansson (Szwecja).

Festiwal Satyrblues odbywa się cyklicznie Tarnobrzeskim Domu Kultury i jest jedynym tego typu przedsięwzięciem kulturalnym w Polsce i na świecie. Łączy dwie dyscypliny sztuki, mające wartość ponadpokoleniową i ponadczasową. Sprzyja spotkaniom niezwykłym, a „Satyra spotyka się z Bluesem nie czyniąc krzywdy nikomu”.

Gratulacje dla organizatorów!

Monika Stojowska

Fot. Bogdan Myśliwiec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *