Indie w obiektywie Bogdana Myśliwca – wystawa w MGOK-u

Soczyste kolory, niecodzienne obrzędy, sceny z codziennego życia mieszkańców Indii można oglądać na wystawie zdjęć Bogdana Myśliwca. 5 grudnia br. odbył się wernisaż.

W MGOK-u można oglądać fascynującą wystawę fotografii z podróży tarnobrzeskiego fotografa i dokumentalisty Bogdana Myśliwca. Ekspozycja została otwarta w czwartek, 5 grudnia i połączono ją z pokazem slajdów.

Wystawa tematycznie obejmuje 3 dziedziny: miasto Waranasi – życie codzienne jego mieszkańców oraz reportaże z dwóch wielkich indyjskich uroczystości: Święta Holi (znanego już także w Polsce) oraz Festiwalu Kodunggallur Bharani.

Autor odwiedził ten fascynujący, egzotyczny kraj dwukrotnie razem z uczestnikami wyprawy organizowanej przez Stowarzyszenie Pakuj Plecak, zajmujące się realizacją wyjazdów fotograficznym w odległe regiony świata. Uzbrojony w obiektyw fotograficzny śledził życie codzienne mieszkańców, ich zwyczaje, uczestniczył w świętach. Efektem tych obserwacji były tysiące zdjęć dokumentujących jego podróże po hinduskim świecie. Wystawa, którą będzie można oglądać w MGOK-u w Baranowie Sandomierskim jest częścią tej obszernej kolekcji. Podczas pokazu slajdów można było obejrzeć więcej fotografii, do tego autor opowiadał o zwyczajach, wierzeniach, miejscach, które odwiedził i o ludziach, których poznał. Uczestnicy spotkania zafascynowani byli zwłaszcza obrzędami pogrzebowymi oraz warunkami życia na indyjskiej wsi.

Wystawę „Mistyczne Indie” można oglądać w galerii MGOK-u do końca stycznia.

Bogdam Myśliwiec1 1024x683 - Indie w obiektywie Bogdana Myśliwca – wystawa w MGOK-u

Bogdan Myśliwiec 2 1024x682 - Indie w obiektywie Bogdana Myśliwca – wystawa w MGOK-u

Bogdan Myśliwiec2 1024x682 - Indie w obiektywie Bogdana Myśliwca – wystawa w MGOK-u

Info. Renata Domka
Foto. Radek Delimata

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *