Kolejne serce dla chłopców z DPS w Mokrzyszowie

Trwa kolejna zbiórka potrzebnych rzeczy dla Domu Pomocy Społecznej w Mokrzyszowie. Inicjatorką i pomysłodawczynią akcji jest pani Monika Kotulska, wolontariuszka tej placówki.

Pani Monika chętnie przyjmie i przekaże mieszkańcom DPS-u: owoce, słodycze, puzzle, gry, zabawki edukacyjne, klocki, cekiny, materiały do prac plastycznych i manualnych (plasteliny, bloki, farby, brokaty), akcesoria do wyszywania. Zapewne, z czasem rodzić się będą nowe potrzeby. Kontaktować się z nią można za pomocą maila: monika.janeczko@onet.eu oraz przez portal społecznościowy Facebook www.facebook.com/monika.janeczko.9.

Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie w Mokrzyszowie to jedna z kategorii placówek stacjonarnych pomocy społecznej nadzorowanych przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Zapewnia ona całodobową opiekę oraz zaspokaja niezbędne potrzeby bytowe, zdrowotne, edukacyjne, społeczne i religijne jej mieszkańcom. Placówka prowadzona przez Siostry Służebniczki, a jej historia sięga blisko 120 lat.

Aktualnie w placówce w Mokrzyszowie przebywa 67 chłopców i mężczyzn niepełnosprawnych w wieku od 10. do 73. roku życia z różnym stopniem niepełnosprawności intelektualnej i fizycznej.

Info. Monika Kotulska
Fot. FB DPS Tarnobrzeg Mokrzyszów

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *