Kolejny, wielki sukces tenisistów stołowych z IKS JEZIORO Tarnobrzeg

W Hangzhou w Chinach odbył się Pro – Tour Para China Open 2019, ostatni w tym roku turniej rankingowy, który jest kwalifikacją do Igrzysk Paraolimpijskich Tokio 2020. Dwaj tenisiści stołowi z IKS JEZIORO Tarnobrzeg na wózkach Maciej Nalepka i Krzysztof Żyłka osiągają kolejny sukces i przywożą dwa medale z rywalizacji drużynowej.

Złoty medal w klasie 4 zdobyła drużyna Polska Krzysztof Żyłka/Rafał Lis pokonując w „jaskini lwa” 2:1 drużynę Chin Yan Zhang/Yanping Shi. Nasi zawodnicy przegrali grę deblową 0:3 (-4,-7,-10), natomiast po zaciętej i emocjonującej walce wygrali po 3:2 oba single. Krzysztof Żyłka 3:2 (7,8,-7,-12,8) z Yanping Shi i Rafał Lis 3:2 (-4,4,-10,5,8) Yan Zhang. Zaznaczyć należy, że pokonać Chińczyków na ich terenie to super wyczyn.

Natomiast brązowy medal klasie 3 wywalczył Maciej Nalepka, który na tym turnieju tworzył drużynę z Colin Judge z Irlandii. W grze półfinałowej w walce o finał ulegli 0:2 ulegli Chińczykom Panfeng Feng/Xiang Zhai późniejszym zwycięzcą turnieju w tej klasie.

Wyniki klasa 4 wózki
1. ŻYŁKA Krzysztof/LIS Rafał POL
2. ZHANG Yan/GUO Xingyuan/SHI Yanping CHN
3. KIM Jung-gil/LEE Kyeonghun KOR

Wyniki klasa 3 wózki
1. FENG Panfeng/ZHAI Xiang/ZHAO Ping CHN
2. VAN EMBURGH Jenson/TOPORKOV Vladimir USA/RUS
3. NALEPKA Maciej/JUDGE Colin POL/IRL
3. BAEK Youngbok/KIM Jin-sung KOR

Gratulujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *