Komórkomania w Tarnobrzegu

48203696 1191139674393859 3365901097473409024 o 225x300 - Komórkomania w TarnobrzeguAkcja KOMÓRKOMANIA to nie moda na lepszy model telefonu, to moda na uratowanie komuś życia za pomocą komórek. Nie tych, które nosi się w kieszeni ale tych, które nosi się w swoim ciele. Celem projektu jest przeprowadzenie akcji edukacyjno-informacyjnej na temat idei dawstwa szpiku kostnego oraz umożliwienie rejestracji jako potencjalny Dawca szpiku kostnego osobom, które podejmą świadomą decyzję o takiej rejestracji. Inicjatorem akcji rejestracji potencjalnych Dawców jest Fundacja DKMS. Projekt KOMÓRKOMANIA skierowany jest do szkół.

Akcję KOMÓRKOMANIA przeprowadzono także w tarnobrzeskich szkołach. Zarejestrowano ogółem 122 nowych, potencjalnych Dawców szpiku kostnego. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3, czyli popularnej „Budowlance” zarejestrowało się 72 osoby, natomiast w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika 50 osób.

Akcję poprzedziły spotkania edukacyjne na temat idei samego dawstwa szpiku i komórek macierzystych w sześciu szkołach ponadgimnazjalnych Tarnobrzega. W projekt zaangażowali się uczniowie (głównie maturzyści), nauczyciele oraz dyrekcje szkół.  W „Budowlance” jako pierwszy do bazy DKMS zarejestrował się nauczyciel, w LO dyrektor. Dali oni wspaniały przykład młodzieży.

Ze strony DKMS-u nad projektem czuwała i wspomagała pani Agnieszka Wróblewska. Współorganizatorami ze strony ZSP nr 3 była pani Barbara Piekutowska, nauczycielka biologii, a Pan Piotr Błaszkiewicz był współorganizatorem ze strony Ogólnokrajowego Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Przewlekłą Białaczkę Szpikową.

I S-P

Fot. Piotr Błaszkiewicz

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *