Koncert „Znasz-li ten kraj”

Polska Fundacja Kultury i Rozwoju we współpracy z Fundacją Kultury Ziemi Sandomierskiej, Muzeum Okręgowym w Sandomierzu oraz Sandomierskim Centrum Kultury serdecznie zaprasza na koncert pt. „Znasz-li ten kraj” poświęcony twórczości Stanisława Moniuszki. Koncert odbędzie się 16 listopada 2019 r. o godz. 19.00 w Zamku – Galerii w Sandomierzu. Wydarzenie to zostało stworzone specjalnie na uroczyste obchody dwusetnej rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki, przypadającej dnia 5 maja 2019 roku.

Wydarzenie jest jednym z cyklu koncertów propagujących muzyczną twórczość ojca polskiej opery narodowej. To znakomita okazja do przypomnienia wartości jego wkładu w polską kulturę i tożsamość narodową. W programie koncertu zawarte są najpiękniejsze i najbardziej lubiane pieśni ze „Śpiewników domowych”, a także najpopularniejsze arie z oper. Będzie to prawdziwa uczta dla melomanów.

Wybrane pozycje jutrzejszego wieczoru:

Znasz-li ten kraj
Dziad i baba
Pieśń wieczorna
Złota rybka
Aria Stanisława
Pieśń Skołuby

Dodatkowym walorem tegoż koncertu jest słowo wiążące, które pięknie wprowadza w nastrój i wymowę prezentowanych utworów. Wplecione fragmenty listów i wspomnień Stanisława Moniuszki oraz innych zaprzyjaźnionych z nim twórców, a także anegdoty z życia doskonale ożywiają koncert, budując niepowtarzalną dramaturgię i atmosferę spotkania. Niezwykłą ciekawostką są także fragmenty nieznanych wierszy i fraszek Stanisława Moniuszki.

PARTNERZY KONCERTU:
Fundacja Kultury Ziemi Sandomierskiej
Fundacja PZU
Fundacja Impuls Rozwoju

Projekt współfinansowany ze środków Fundacji PZU. Wstęp wolny.

Info. Polska Fundacja Kultury i Rozwoju

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *