Kręcimy dla Skopania!

Stowarzyszenie Domy Dziecka w Skopaniu z projektem „Aktywnie przez Życie” zakwalifikował się do II etapu 3. edycji Programu „odLOTTOwa jazda”. Pan Damian Szwagierczak, dyrektor Domu Dziecka w Skopaniu, inicjator akcji, zaprasza wszystkich tych, którym leży na sercu dobro dzieci z Domu Dziecka, do aktywnego włączenia się do programu.

W związku z tym, w niedzielne popołudnie, 14.07.2019 r. odbędzie się mały rajd rowerowy.  Start przewidziany jest o godzinie 14.30 z placu pod Zamkiem Dzikowskim w Tarnobrzegu. Trasa będzie liczyła około 20 kilometrów. Zakończenie rajdu zaplanowano na polanie w tarnobrzeskim Zwierzyńcu, gdzie wszyscy wspólnie będą mogli posilić się kiełbasą z ogniska.

61648510 441907893309136 2744529663157075968 n 300x117 - Kręcimy dla Skopania!Gorąco zachęcamy do włączenia się do akcji. W swoich telefonach należy zainstalować aplikację odLOTTOwa Jazda  i uruchamiać ją za każdym razem, jak wsiadamy na rower. Należy pamiętać także o dokonywaniu aktualizacji w momencie, gdy pojawiają się problemy z jej użytkowaniem. Aplikacja odLOTTOwa Jazda jest bardzo prosta w obsłudze. W przypadku problemów z instalacją, przed startem, w niedzielę, 14 lipca, będzie można skorzystać z pomocy.

Kilometry dla Domu Dziecka w Skopaniu kręcimy do 15 września 2019 r.

link do wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/1403575733100384/


logo odlotowa jazda 300x166 - Kręcimy dla Skopania!

Program „odLOTTOwa jazda” ma na celu przede wszystkim promowanie aktywności fizycznej i zaangażowanie społeczne. Ideą akcji jest aktywizacja sportowa Polaków poprzez umożliwienie im włączania się do akcji i wyjeżdżanie kilometrów na rowerze, na rzecz jednej z organizacji zakwalifikowanej do konkursu. Udział w akcji mogą wziąć organizacje non-profit, podmioty nie prowadzące działalności gospodarczej, organizacje i instytucje działające na rzecz dobra publicznego oraz podmioty prowadzące działalność gospodarczą, jednak nie nastawione na osiąganie zysku. Projekt będzie realizowany w dwóch etapach, w okresie maj–wrzesień br.

W pierwszym etapie zgłaszane są inicjatywy społeczne, których tematyka musi być zgodna z celami statutowymi Fundacji LOTTO. Drugi etap to rywalizacja właściwa (czerwiec-wrzesień br.), czyli pokonywanie kilometrów na rowerach, na rzecz wybranych inicjatyw. Wygrywa organizacja, która zbierze na swoim koncie najwięcej kilometrów.

Program „Aktywnie przez Życie”, który ma szansę na realizację w Domu Dziecka w Skopaniu zakłada:

– Cykliczne wyjazdy weekendowe starszych wychowanków do mieszkań treningowych, gdzie w ramach budżetu będą musieli samodzielnie przetrwać;
– Wyjazd podopiecznych na ferie, nauka jazdy na nartach;
– Regularne treningi biegowe dla dzieci z profesjonalistą, wyposażenie ich w sprzęt biegowy.

I. S-P

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *