KTS ENEA SIARKA TARNOBRZEG zwycięzcą Ligi Mistrzyń!

60063319 1203680879812361 7643806086134235136 o 300x294 - KTS ENEA SIARKA TARNOBRZEG zwycięzcą Ligi Mistrzyń!Przed rewanżowym pojedynkiem w Zagrzebiu z chorwackim obrońcą tytułu Dr. Casl wiedzieliśmy 3 rzeczy. Po pierwsze, że musimy wygrać co najmniej 2 pojedynki, żeby mieć nadzieję na końcowy sukces (pierwszy mecz w Tarnobrzegu wygraliśmy 3:2, stosunek setów 12:8). Po drugie, że nie zagra nasza najlepsza zawodniczka z pierwszego meczu Gu Rouchen (pokonała Li Jie i Ni Xia Lian). Po trzecie, że zagra najwyżej notowana zawodniczka rywalek Doo Hoi Kem (11 miejsce w rankingu światowym), której zabrakło w Tarnobrzegu. W związku z tymi informacjami zaliczka z pierwszego meczu wydawała się mała i raczej niewiele osób znających temat wierzyło, że się uda. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały, że faworyzowani gospodarze, którzy budżetem przewyższają tarnobrzeską drużynę kilkukrotnie, odniosą zwycięstwo i obronią tytuł.

Po tym jak dowiedzieliśmy się jakie będzie ustawienie i że Han Ying, która nie miała udanego meczu w Tarnobrzegu (wyraźnie przegrała z Ni Xia Lian a w drugiej grze została zastąpiona przez Li Qian), od razu w pierwszym pojedynku zagra z Doo Hoi Kem, to liczyliśmy, że może ugra jakiegoś seta, a w drugim pojedynku Eliza Samara zrewanżuje się Fu Yu za porażkę u nas. Mieliśmy także nadzieję na to, że Li Qian, która miała przed tym meczem problemy zdrowotne, w końcu przełamie się z Ni Xia Lian. Krótko mówiąc liczyliśmy na cud.

Ten cud zdarzył się już od razu. „Hania” po raz kolejny pokazała, że po słabszym występie potrafi się zmobilizować i wznieść się na wyżyny swoich ogromnych umiejętności i sensacyjnie do zera ograła rywalkę! Prowadzimy 1:0, w setach 15:8. Nadzieja na końcowy sukces wlała się w nasze serca…

Wlała się jeszcze bardziej gdy Eliza, w pierwszym secie najbardziej emocjonującego pojedynku wieczoru, do trzech ograła Fu Yu. Drugi set ją ostudził – wygrała rywalka do siedmiu. Było po 1. Reprezentantka Portugalii, która umie odrodzić się jak feniks z popiołów i przegrywając już 0:2 (tak było z Samarą u nas i rok temu z Han Ying) potrafiła odwrócić losy tamtych meczów i wygrać, tym razem nie musiała wracać aż z tak dalekiej podróży… W trzecim, bardzo zaciętym secie wygrała nasza Eliza na przewagi i prowadziła 2:1. Z kolei w czwartym na przewagi wygrała Fu Yu i podobnie jak przed tygodniem było po 2. Decydował set piąty. W Tarnobrzegu w ostatnim secie miała miejsce bardzo kontrowersyjna decyzja sędziowska, po której rywalka wyszła na prowadzenie 9-6 (a powinno być 8-7) i nie oddała już tamtej gry. W Zagrzebiu piątego seta pewnie wygrała Samara do czterech i w meczu Enea Siarka prowadziła 2:0! Cel minimum zrealizowany. W setach prowadziliśmy 18:10 co oznaczało, że do końcowego sukcesu brakowało nam dwóch wygranych setów.

Niestety Li Qian nadal nie może znaleźć sposobu na Ni Xia Lian. Reprezentantka Luksemburga wygrała do zera. Nadal brakowało dwóch setów…

Do czwartego pojedynku wyszły Doo Hoi Kem – mająca już na koncie sensacyjną porażkę i Eliza Samara, która z kolei mogła być w dobrym humorze. Ten humor jeszcze bardziej nam dopisywał gdy tarnobrzeska Rumunka wygrała pierwszego seta do dwóch! Brakowało zatem jeszcze jednego… Okazało się, że jednak nie tak szybko. Trzy następne sety wygrała zawodniczka z Hongkongu i w meczu zrobiło się 2:2. Nadal brakowało jednego wygranego seta.

W ostatniej grze Han Ying, nasza bohaterka, która przywróciła nam wiarę w sukces, zmierzyła się z Fu Yu. Rok temu w pierwszym meczu półfinału w Zagrzebiu zawodniczka gospodarzy prowadziła już 2:0, ale mimo to „Hania” wygrała 3:2. Z kolei w hali MOSiR w Tarnobrzegu to nasza, tarnobrzeska reprezentantka Niemiec prowadziła 2:0, a mimo to przegrała. Tamten pojedynek zadecydował, że do finału awansowały rywalki. Han Ying od roku pałała żądzą rewanżu. I on się zdarzył w takim momencie. Musiała wygrać tylko jednego seta. Wygrała już pierwszego do czterech i w tym momencie sensacja stała się faktem!

Dr. CASL – KTS Enea Siarka Tarnobrzeg 2 : 3