Lato z Radiem Festiwal 2019 w Stalowej Woli

polrad - Lato z Radiem Festiwal 2019 w Stalowej WoliJuż 9 i 10 sierpnia Festiwal „Lato z Radiem” zagości w Stalowej Woli. Wystąpią m.in. Kortez, Perfect, Kasia Kowalska, Sławek Uniatowski, Chopin University Big Band. Koncertom towarzyszyć będą liczne atrakcje w strefach festiwalowych przygotowane przez wszystkie anteny Polskiego Radia. I tak w piątek i w sobotę słuchacze będą mogli uczestniczyć w swoich ulubionych audycjach na żywo, spotkać dziennikarzy muzycznych Polskiego Radia i artystów. Specjalne propozycje dla najmłodszych przygotowało Polskie Radio Dzieciom. Wstęp na koncerty oraz wydarzenia towarzyszące jest wolny.

W piątek 9 sierpnia na Błoniach Nadsańskich od godz. 19.00 wystąpią: HLA 4 Transplant, Kapela ze Wsi Warszawa i Perfect. Drugiego dnia, w sobotę 10 sierpnia od godz. 18.00 zagrają: Chopin University Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy z gościnnym udziałem Sławka Uniatowskiego, który zaśpiewa repertuar Zbigniewa Wodeckiego, zaraz potem Sławek Uniatowski wystąpi ze swoim solowym repertuarem, następnie usłyszymy Kasię Kowalską, a wieczór zakończy Kortez.

Jak we wszystkich festiwalowych miastach także w Stalowej Woli koncertom towarzyszyć będą spotkania z artystami oraz dziennikarzami Polskiego Radia w Strefie Muzycznej, atrakcje przygotowane przez Polskie Radio Dzieciom w Strefie Familijnej oraz zabawy i ćwiczenia na świeżym powietrzu w Strefie Relaksu.

Mapka Lato z Radiem Festiwal 2019 Stalowa Wola 1024x724 - Lato z Radiem Festiwal 2019 w Stalowej Woli

Strefa Muzyczna ulokowana na Błoniach Nadsańskich zaprasza w piątek 9 sierpnia od godz. 15.00. Zaplanowano tu spotkania z dziennikarzami Polskiego Radia i muzykami, będzie tu także stanowisko Agencji Muzycznej, gdzie można będzie zdobyć płytę „Lato z Radiem Festiwal 2019” z takimi przebojami jak „Ludzie niepowszedni” Perfectu, „We Dwoje” Korteza, czy „Ja pas” Nosowskiej. Gwiazdą w Strefie Muzycznej w piątek będzie Perfect, zawita tu także m.in. Kapela ze Wsi Warszawa – jeden z najbardziej na świecie cenionych i lubianych zespołów folkowych oraz lekarze grający w HLA 4 TRANSPLANT, którzy występując, propagują ideę przeszczepów.

W piątek dziennikarze Jedynki, Trójki i Polskiego Radia Dzieciom zapraszają do udziału w audycjach na żywo do studiów plenerowych przy Pl. Piłsudskiego. O godz. 9.00 Roman Czejarek poprowadzi kultowe „Lato z Radiem”, o godz. 12.00 Tomasz Żąda z Trójki – „Muzyczną pocztę UKF”, o godz. 13.00 Marcin Kusy – „Muzyczną Jedynkę”, o godz. 14.00 „W tonacji Trójki” poprowadzi Piotr Metz, o godz. 15.00 Grzegorz Frątczak  „Ekspres Jedynki”, o godz. 16.00  Kuba Strzyczkowski zapowie „Zapraszamy do Trójki”, a o 19.00 przed mikrofonem zasiądzie Marek Niedźwiecki, by poprowadzić „Listę Przebojów Trójki”. Z namiotu w Parku Miejskim im. Kazimierza Pilata, gdzie mieścić się będzie Strefa Familijna, Polskie Radio Dzieciom zaprosi najmłodszych do audycji „Popołudnik” o godz. 15.00.

W sobotę Strefa Muzyczna zaprasza już od godz. 12.00 na mniej formalne spotkania i rozmowy z artystami i dziennikarzami Polskiego Radia. Pojawią się m.in. Sławek Uniatowski, który oczarował publiczność w Pucku i Zakopanem (gdzie gościł w tym roku Festiwal „Lato z Radiem”) takimi przebojami jak „Honolulu” czy „Piąta rano”, Piotr Metz, dyrektor artystyczny Festiwalu, Marek Niedźwiecki – legenda Polskiego Radia, uwielbiany i ceniony przez słuchaczy Trójki, będzie też Piotr Kostrzewa z Chopin University Big Band, który jak mało kto potrafi porwać publiczność i stylem dyrygowania, i opowiadaniem o muzyce, wykonawcach i pasji do tego, co robi.

Na gości w Strefie Muzycznej czekają też inne niespodzianki: przez gogle VR można będzie zobaczyć studia emisyjne oraz koncertowe Polskiego Radia, a w „strefie wielośladów” wspólnie z muzykami „złożyć” własny utwór instrumentalny z osobno nagrywanych dźwięków. W Zakopanem i Pucku do późnych godzin wieczornych dziesiątki uczestników z powodzeniem próbowało tu swoich sił.

Jak w piątek, także w sobotę ze studiów plenerowych dziennikarze Jedynki, Dwójki, Trójki, Czwórki i Polskiego Radia Dzieciom zaproszą do audycji na żywo. I tak ze studia przy Placu Piłsudskiego o godz. 9.00 słuchacze zaczną dzień z Romanem Czejarkiem i audycją „Lato z Radiem”. O godz. 11.00 Marek Niedźwiecki zaprosi na „Markomanię”. Od godz. 12.00 aż do godz. 17.00 dziennikarze radiowej Dwójki zapraszają na spotkania w ramach akcji „Dwójka na miejscu. Znaki Niepodległej”, tuż obok od godz. 15.00 dziennikarze Czwórki zaproszą na „PlenAir”, oprócz audycji o tym tytule zapowiadają liczne konkursy, quizy i wspólną zabawę. Ze Strefy Muzycznej o godz. 19.00 Piotr Metz poprowadzi na żywo swoją „Listę osobistą” w Programie 3 Polskiego Radia.

Ze studia w Strefie Familijnej Polskie Radio Dzieciom nada o godz. 10.00 „Rodzinny WF”, a o godz. 14.00 „Dziecięcy koncert życzeń” – dzieci będą mogły pozdrowić na antenie swoich bliskich i kolegów z wakacji.

Audycje na żywo to nie jedyne atrakcje przygotowane dla dzieci w Strefie Familijnej. Od godz. 12.00 dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom zapraszają do Parku Miejskiego im. K. Pilata na warsztaty reporterskie dla najmłodszych, konkursy, naukę piosenek, zabawy sportowe, pokaz cyrkowy i kalamabury muzyczne.

W Strefie Relaksu Ola Żelazo prowadząca „Poranną gimnastykę” w radiowej Jedynce zaprosi do ruchu na świeżym powietrzu. W programie m.in. relaks przy muzyce, ćwiczenia wyciszające, joga, pilates, hula-hoop i wiele innych atrakcji dla aktywnych.

Finał „Lato z Radiem Festiwal” 2019 odbędzie się 30 i 31 sierpnia w Krakowie.

Dla tych, którzy nie będą mogli być osobiście w Stalowej Woli, Polskie Radio przygotowało relacje na żywo i video streamingi. Wszystkie koncerty można będzie oglądać na polskieradio.pl oraz latozradiem.pl, a także na facebookach poszczególnych anten i kanale youtube Polskiego Radia.

Więcej informacji na stronie internetowej: latozradiem.pl

Oficjalny fan page: www.facebook.com/polskieradiolatozradie

Info: Krystian Cieślak, Polskie Radio SA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *