M-Rock – nie czekamy, bierzemy sprawy w swoje ręce

Jeśli spotkałeś kiedyś na mieście afisz koncertowy, to z dużą dozą prawdopodobieństwa można przyjąć, że była to impreza organizowana przez tarnobrzeskie Stowarzyszenie M-Rock.

Od 8 lat robimy różnego rodzaju imprezy muzyczne, począwszy od ciężkich, metalowych i punkowych koncertów, a skończywszy na kameralnych kiermaszach z używanymi książkami i wydawnictwami muzycznymi.

Zapytacie może po co? M-Rock od samego początku tworzyli zapaleńcy, dla których nie było rzeczy niemożliwych. I jeśli brakowało nam w Tarnobrzegu imprez muzycznych trafiających w nasze gusta, to nie narzekaliśmy na forach internetowych, że nic się tu nie dzieje, że się nie da etc. Braliśmy sprawy w swoje ręce.

Z pierwszej, ministerialnej dotacji zakupiliśmy sprzęt nagłaśniający i światła. Urządziliśmy prowizoryczne studio nagrań i salkę do prób dla lokalnych zespołów. To był początek wielkiej przygody, ale i też prawdziwej szkoły życia, bo sami musieliśmy nauczyć się księgowości, zaznajomić się z ciągle zmienianymi przepisami prawa o działalności gospodarczej, w końcu sami musieliśmy sobie wyrobić kontakty w branży. Nie ma w Tarnobrzegu klubu koncertowego z prawdziwego zdarzenia i pewnie długo nie będzie. Ale robimy co w naszej mocy, żeby coś ciekawego działo się w naszym mieście. To nie tylko wypełnianie powinności zapisanych w statucie stowarzyszenia, to przede wszystkim autentyczna pasja i sprzeciw wobec kulturalnego „samo zaorania ” miasta. Ktoś może powie, że to walka z wiatrakami. My uważamy, że kropla drąży skałę i jeśli czasami na koncert przyjdzie mało osób, to w długofalowej perspektywie ma to sens. Jak na razie Tarnobrzeg nie zniknął z koncertowej mapy Polski i coraz więcej zespołów pisze do nas, że chętnie zagraliby w naszym mieście.

Na naszych imprezach bardzo często wspieramy Tarnobrzeskie Stowarzyszenie Chrońmy Zwierzęta, które prowadzi schronisko w Machowie. Dla nas to bardzo ważne, bo z własnego doświadczenia wiemy, że jeśli chce się mieć stowarzyszenie, które nie funkcjonuje tylko na papierze, to bez wsparcia z zewnątrz bardzo trudno jest się utrzymać. Dlatego nasze koncerty łączymy ze zbiórką pieniędzy na schronisko i często wychodzi to kapitalnie. Puszka wędruje z rąk do rąk i zapełnia się w błyskawicznym tempie. Warto pomagać – wierzymy, że dobro powraca.

Ostatni czas to bardzo duże zmiany w naszym stowarzyszeniu. Począwszy od skrócenia pełnej nazwy, wprowadzenia nowych zapisów statutowych, zmian osobowych w zarządzie, a skończywszy na wejściu M-Rocka w nowy obszar prawny i biznesowy. Od jakiegoś czasu jesteśmy podmiotem prawnym funkcjonującym w obszarze ekonomii społecznej. Dzięki unijnemu wsparciu i uczestnictwu w programie Rowes, który jest realizowany przez Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A., udało nam się pozyskać środki na zatrudnienie kilku osób niepełnosprawnych i długotrwale bezrobotnych.

M-Rock obecnie to już nie tylko organizacja koncertów i eventów, teraz to także agencja dzięki której imprezy okolicznościowe: wesela, urodziny czy imprezy firmowe, nabierają niespotykanej oprawy. Pierwszy taniec na przyjęciu weselnym? Czemu nie, dzięki naszej wytwornicy „ciężkiego dymu” będzie wyglądał jak taniec w chmurach. Pamiątkowe zdjęcia z imprezy firmowej? Dzięki  magicznemu lustru będą i zdjęcia, i dobra zabawa. Chcesz coś sfilmować z lotu ptaka? Nasz dron i operator jest do twojej dyspozycji. Staramy się być innowacyjni i iść z duchem czasu dlatego w naszej nowej ofercie mamy także produkcję wirtualnych spacerów. Mamy nadzieję, że już niedługo bez wychodzenia z domu będzie można zwiedzić najpiękniejsze zabytki Tarnobrzega.

Zmieniamy się, ale nie zapominamy o naszych muzycznych korzeniach. Już dziś zapraszamy 19 maja do Roots Pizza na koncert krakowskiej, pop punkowej grupy CF98. My tak łatwo nie damy temu miastu umrzeć.

Krzysztof Miśkiewicz – wiceprezes Stowarzyszenia M-Rock

Fot. Wioletta Wojtkowiak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *