Maciej Nalepka i Krzysztof Żyłka przywożą dwa brązowe medale z Pro – Tour Para Slovenia Open 2019

Z turnieju rankingowego Pro – Tour Para Slovenia Open 2019 w Lasko, gdzie odbyły się kwalifikacje do Igrzysk Paraolimpijskich Tokio 2020, zawodnicy na wózkach z IKS JEZIORO Tarnobrzeg Maciej Nalepka i Krzysztof Żyłka przywieźli dwa brązowe medale.

W turnieju drużynowym w klasie 3 drużyna Polska Maciej NALEPKA/Mariusz ZERWIŃSKI pokonuje kolejno 2:1 drużynę włoską Matteo ORSI/Alessandro GIARDINI. Następnie 2:1 drużynę Korei 1 Jeong Seok KIM/Jin-sung KIM oraz 2:0 drużynę rumuńsko-belgijską Dacian MAKSZIN/Benjamin MAROTTE. Zajmuje pierwsze miejsce w grupie. Następnie w ćwierćfinale wygrywa 2:1 drużyną Korei 2 Youngbok BAEK/Hangsueng LIM, a w walce o finał przegrywa 0:2 drużyną Chin Panfeng FENG/Xiang ZHAI.

W klasie 4 drużyna Polska Krzysztof ŻYŁKA/Rafał LIS pokonała 2:0 drużynę z Chile Cristian Ivan GONZALEZ ASTETE/Maximiliano Nicolas RODRIGUEZ AVILA. Przegrała 1:2 z drużyną Chin Yan ZHANG/Xingyuan GUO i wygrała 2:1 z Czechami Filip NACHAZEL/Jiri ZAK. Zajęli drugie miejsce w grupie. Następnie w ćwierćfinale pokonali 2:1 drużynę Słowacji Peter MIHALIK/Boris TRAVNICEK. W półfinale 1:2 przegrali z Turcją Abdullah OZTURK/Nesim TURAN.

Z zawodów ze Słowenii w Lasko, w których brała udział rekordowa liczba 448 uczestników z 46 krajów, Reprezentacja Polski osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym osiąga dobre wyniki i przywozi 8 medali (5 medali z turnieju drużynowego i 3 medale z turnieju indywidualnego).

Obecnie w rankingu kwalifikacyjnym do Igrzysk Paraolimpijskich Tokio 2020 Maciej NALEPKA w klasie 3 jest na miejscu 10 a Krzysztof ŻYŁKA w klasie 4 na miejscu 12.

Kolejne zawody, Indywidualne Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych 2019, już za chwilę, bo 16 – 19 maja w Wiśle. To najważniejsze zawody krajowe.  Udział w nich weźmie 12 zawodników tarnobrzeskiego IKS-u.

Natomiast Reprezentacja Polski wystąpi w kolejnym turnieju rankingowym Pro – Tour Para Polish Open 2019 we Władysławowie 30 maja – 1 czerwca.

Źródło: Iks Jezioro Tarnobrzeg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *