Mamy na to czas, posprzątajmy razem las!

Dwie studentki, pochodzące z Tarnobrzega: Sara Stępień i Julka Stasiak postanowiły posprzątać las i zachęcają do tego innych. W mediach społecznościowych pojawiło się wydarzenie „Mamy na to czas, posprzątajmy razem las”, promujące inicjatywę.

Oto facebookowy opis wydarzenia, które zorganizowały dziewczyny:

Kilka dni temu w czasie jednej z naszych długich, kwarantannowych rozmów stwierdziłyśmy, że mamy dość oglądania (w czasie spacerów z naszymi psami) lasów, bądź innych terenów zielonych w naszym najbliższym otoczeniu, pełnych śmieci. Tak oto zrodził się pomysł, który został opatrzony hasłem „Mamy na to czas, posprzątajmy razem las”.

Las przede wszystkim w dzisiejszych czasach jest dla nas odskocznią od szarej codzienności. To miejsce gdzie można zdjąć obowiązujące nas w miejscach publicznych maseczki i pooddychać świeżym powietrzem. Czy nie byłoby lepiej, gdyby naszym oczom nie ukazywały się worki pełne śmieci? Albo porozrzucane drobne plastiki czy też inne odpady między ściółką lasu?

Postanowiłyśmy się wybrać na spacer po lesie, zaopatrzone w duże wory na śmieci i rękawiczki. Akcja, którą wymyśliłyśmy i chcemy propagować, ma na celu edukację społeczeństwa i oczyszczenie środowiska z odpadów, po to aby niwelować ewentualne zagrożenia dla lasu i jego mieszkańców oraz by tereny zielone mogły nam służyć w trudnych, dzisiejszych czasach.

Zachęcamy zarówno młodych jak i starszych obywateli Tarnobrzega oraz innych miast do udziału w akcji „Mamy na to czas, posprzątajmy razem las”. Zachęcamy nawet do drobnego sprzątania napotkanych odpadów w czasie spacerów po lasach/parkach/innych terenach zielonych i chwalenia się efektami przed i po (możecie je nam wysyłać w wiadomościach prywatnych, za waszą zgodą udostępnimy je w wydarzeniu naszej akcji). Zachęcajcie wszystkich swoich znajomych i członków rodzin do udziału i propagowaniu szacunku do środowiska naturalnego – mamy je tylko jedno, jeśli nie zadbamy o nie teraz, niedługo może być za późno. Możecie również udostępniać zdjęcia na swoich profilach z oznaczeniem #mamynatoczasposprzątajmyrazemlas.

Podczas sprzątania pamiętajmy o swoim bezpieczeństwie. W razie wątpliwości co do recyklingu odpadów „podrzucamy” Wam link z informacją jak je odpowiednio segregować.
Mamy na to czas, posprzątajmy razem las! Pozdrawiamy i życzymy wspaniałych rezultatów. Do dzieła!
Link do przydatnych informacji o recyklingu :

https://www.facebook.com/pg/michal.olszewski.warszawa/photos/?tab=album&album_id=1332344720238210

Świetna inicjatywa młodych osób, z pewnością warta uwagi i wsparcia. Trzymamy kciuki i zachęcamy do włączenia się do akcji, choćby miało to być podniesienie jednej pustej butelki czy puszki.

las sprzatanie tarnobrzeg 2 - Mamy na to czas, posprzątajmy razem las!

las sprzatanie tarnobrzeg - Mamy na to czas, posprzątajmy razem las!

las sprzatanie tarnobrzeg 7 - Mamy na to czas, posprzątajmy razem las!

las sprzatanie tarnobrzeg 5 - Mamy na to czas, posprzątajmy razem las!

las sprzatanie tarnobrzeg 8 - Mamy na to czas, posprzątajmy razem las!

Fot. Julia i Sara

 

One thought on “Mamy na to czas, posprzątajmy razem las!

  • Maj 24, 2020 at 8:46 am
    Permalink

    Brawa dziewczyny dla Was i szacunek dla rodziców!!!! Natomiast co dalej że świadomością ludzi wchodzących do czyjegoś domu (las to dom dla zwierząt, czyż nie?). Straż Miejska niech pospaceruje, nie tylko się wozi i niech zobaczą miejsca w których można coś zrobić. Miejsca na nowe kosze na śmieci a w tym konkretnym miejscu powinno sie pociąć leżące konary i wywieźć, bo to zaproszenie do przesiadywania i imprezowania – śmiecenia. Ruszmy głową!!!

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *