Mażoretki Diament z Chmielowa na Mistrzostwach Europy w Chorwacji

4 Mażoreteki Diament z Chmielowana Mistrzostwach Europy w Chorwacji 682x1024 - Mażoretki Diament z Chmielowa na Mistrzostwach Europy w ChorwacjiW dniach od 23 do 26 sierpnia w chorwackim, nadmorskim kurorcie Opatija odbyły się Mistrzostwa Europy Mażoretek. Do rywalizacji o medale stanęło 62 zespoły z kilkunastu europejskich krajów takich jak Węgry, Francja, Czechy, Chorwacja, Słowacja i oczywiście Polska. Rozegrano wiele rywalizacji w kategoriach zespołowych i solowych. Zawodnicy mierzyli się w dyscyplinach tańca z pomponami, batonami, show.

Nasz region reprezentował zespół Mażoretek Diament z Chmielowa, który trenuje z Panią Małgorzatą Gronek. Dziewczęta tańczyły z batonem,  flagą i buławą w konkurencjach solowych i zespołowych. Grupa juniorek pierwszy raz uczestniczyła w zawodach tej rangi, więc dziewczyny przeżywały ogromny stres.

Pierwsze zatańczyły solistki i duet. Solo – Julita Grocholska zajęła 9 miejsce, duet Julita Grocholska i Gabriela Skrzypczak także 9 miejsce. Patrycja Rytwińska zajęła 4 miejsce w twirlingu, natomiast Emilia Rodzeń wyróżnienie solo z buławą. Mini formacja zajęła 11 miejsce – tu nastąpił kryzys i zmęczenie, dziewczyny spadły z wysokiej pozycji. Jednak zmobilizowało je to do walki i następne konkurencje poszły już wyśmienicie. Mini formacja flagi uplasowała się na 4 miejscu.

Doskonale wypadły najważniejsze dla zespołu konkurencje, które świadczą o przygotowaniu zespołu: defilada i taniec sceniczny grupowy. Po defiladzie Diament był 6. Tancerki zrezygnowały z atrakcji, które oferowała Opatija i zrobiły dodatkowe próby, żeby jeszcze podszlifować układ. Scenę zatańczyły wspaniale. Była technika, brawura i uśmiech. Po podliczeniu punktów Diament wskoczył na 4 miejsce w Europie! To dotychczas największy sukces zespołu i prezent na 10 urodziny.

W sobotę ulicami miasta przeszła barwna parada wszystkich zawodników. Ogromne przeżycie uczestników idących z flagą narodową. Ze wsząd okrzyki sympatii turystów i mieszkańców skandujących – Polska. Wrażenia nieopisane.