Michał Kowalonek, lider zespołu Snowman i były wokalista Myslovitz w Rozalinie

Michał Kowalonek, lider poznańskiego zespołu Snowman, od 2012 r. do niedawna wokalista zespołu Myslowitz wydał w maju br. swój pierwszy solowy album. Płyta „O miłości w czasach powstania” zgrabnie łączy pop z alternatywą przekazując ważne historie, które dotykają emocji bliskich każdemu człowiekowi. Artysta ruszył w krótką solową trasę po małych, kameralnych miejscach i już niebawem zagra w Rozalinie w Muzeum Opowieści.

Tak sam Michał opowiada o albumie:

„Jest zbiorem specjalnie skomponowanych piosenek, do napisania których za inspirację posłużyły mi dzienniki, podania, wiersze z czasów powstania wielkopolskiego. Dotarłem do historii uniwersalnych i ponadczasowych. To co działo się wtedy mogło równie dobrze wydarzyć się dziś czy jutro. Ale każdy bohater występujący w tych piosenkach jest żywym przykładem na potrzebę lojalności, przyjaźni, miłości, relacji międzyludzkich, bliskości, więzi czy wspólnoty. Ten mój autorski album, osobiście dla mnie jest sentymentalną i melancholijną podróżą wraz z bohaterami tych piosenek z którymi mocno się utożsamiam. Jako potomek powstańca i sanitariuszki przypominam, że wszyscy jesteśmy powstańcami. Biorąc więc historię mojego regionu jako sztandar miłości śpiewam Wam, że kiedy wydaje się, że to koniec to wtedy wszystko dopiero się zaczyna. Historia ludzkości toczy swoje koło. Co rusz wracają błędy, które przerabiamy po raz kolejny. Może nadszedł czas i, jak mawiał Paderewski, »zjednoczmy serca na tej ziemi«.”

Koncertował z różnymi projektami, między innymi w Nowym Jorku, Memphies, Chicago, Londynie, Paryżu czy Berlinie. Dzielił scenę z takimi artystami jak Lenny Kravitz, Hozier i Archive. Dzięki swojemu doświadczeniu, posiadając już całkiem bogaty dorobek artystyczny, wspiera młodych twórców i młode zespoły.

Na solowych, kameralnych koncertach, jakim będzie wydarzenie w Rozalinie, prezentuje autorskie, nietypowe, niebanalne piosenki. W repertuarze ma też utwory zespołów, w których się udziela bądź udzielał.

Koncert w Muzeum powieści będzie luźnym, intymnym spotkaniem, wypełnionym muzyką i opowieściami.

Michał Kowalonek
Rozalin – Muzeum Opowieści (Rozalin 194)
Czwartek, 9 stycznia 2020, godz. 20:00
Bilety: 25 zł

Rezerwcje: https://www.facebook.com/MuzeumOpowiesci

Zapraszamy!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *