Międzynarodowa wymiana młodzieży w Tarnobrzegu

image002 - Międzynarodowa wymiana młodzieży w TarnobrzeguCentrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Tarnobrzegu realizuje projekt międzynarodowej wymiany młodzieży pn.: „Młody człowiek-aktywny obywatel Europy” z ramienia Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, zarządzającej edukacyjnymi programami europejskimi pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega.

Głównym celem projektu jest zaangażowanie młodzieży w praktyczną naukę nabywania kompetencji społecznych i zawodowych, które są kluczowe do rozwoju osobistego, aktywnego obywatelstwa, aktywizacji zatrudnieniowej i integracji. Udział w projekcie to promocja międzynarodowej współpracy, poszanowania zasad demokracji  i różnorodności kulturowej oraz rozwój zainteresowań i pasji.

Do Tarnobrzega przyjedzie młodzież z nauczycielami Szkół nr 2 im. M. Shashkiewicza w Złoczowie na Ukrainie oraz młodzież z Hufca Pracy w Stalowej Woli. Młodzi ludzie wezmą udział m.in. w warsztatach zawodoznawczych w fabryce porcelany w Ćmielowie, poznają pracę w stoczni jachtowej oraz pracę sandomierskiego artysty-złotnika. Uczestnicy projektu zwiedzą MHMT, Zamek w Baranowie Sandomierskim i poznają historię tarnobrzeskiego zagłębia siarkowego. Na zakończenie odbędzie się Piknik Żeglarski nad Jeziorem Tarnobrzeskim.

Projekt sfinansowany ze środków Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży z dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Anna Wiącek-Siek

image001 - Międzynarodowa wymiana młodzieży w Tarnobrzegu

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *