Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu

logo BP tbg e1523428244834 300x66 - Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu„Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu.”

                                                                   Benjamin Franklin

 

 

Wiadomo, że człowiek aktywny jest zdrowszy i pełen życia, tryska energią. Zwłaszcza seniorzy powinni zainteresować się zajęciami usprawniającymi umysł i ciało, żeby dłużej zachować zdrowie. Każda aktywność wpływa także na zadowolenie z życia.

Trening umysłu dla seniorów
Natalia Minge, Krzysztof Minge

Jak dotąd nie odkryto możliwości zahamowania upływu czasu, nie ma też szans na zachowanie wiecznej młodości. Jednak każdy ma szansę na spowolnienie zmian zachodzących w ludzkim ciele. Ta książka jest jednym z narzędzi które to umożliwią. Czytelnicy dowiedzą się, co robić, by mózg pozostawał długo sprawny, poznają zależności występujące między ciałem a umysłem. Dowiedzą się także jak pomóc sobie w podejmowaniu ważnych decyzji a także co robić, by mieć świetną pamięć i móc nieustannie się uczyć.

Autorzy podają ćwiczenia, których wykonywanie pomoże utrzymać dobry nastrój oraz koncentrację.
W książce znajdziemy także szereg propozycji kreatywnego wykorzystania wolnego czasu.

Aktywny senior. Jak zachować sprawność intelektualną w podeszłym wieku?
Jolanta Piekarska, Wiesław Piekarski

Współczesny emeryt to człowiek aktywny, który chce czerpać  z życia pełnymi garściami. Chce spędzać czas ciekawie i przyjemnie. Chce zaspakajać także swą potrzebę aktywności intelektualnej. Oferta zajęć w tym obszarze, zwłaszcza dla seniorów zamieszkałych w środowisku wiejskim, jest jednak mniej niż skromna.

Książka uczy jak krok po kroku zorganizować i przeprowadzić warsztaty aktywizacji intelektualnej seniorów oraz zawiera gotowe scenariusze różnorodnych zajęć z tego zakresu.

Senior sprawny intelektualnie. Ćwiczenia, zadania, gra edukacyjna
Jolanta Piekarska, Wiesław Piekarski

To kontynuacja książki Aktywny senior. Jak zachować sprawność intelektualną w podeszłym wieku?. Kładzie jednak akcent na praktyczne ujęcie tematu. Poradnik zawiera 110 zadań aktywizujących intelektualnie seniorów, ujętych w ramy jedenastu warsztatów, oraz oryginalną grę edukacyjną Senior w podróży. Zarówno warsztaty, jak i gra są tak skonstruowane, by pokazać starszym ludziom, że rozrywki umysłowe to sposób na ciekawe, pożyteczne i atrakcyjne spędzanie czasu wzmocnione wspólnym przeżywaniem określonych emocji i rozwiązywaniem problemów.

Autorzy kierują swoją książkę głównie do osób starszych i do ich opiekunów i jak sami twierdzą, nie jest najważniejsze, aby senior rozwiązywał perfekcyjnie i prawidłowo wszystkie zadania, ważne by zmusił swój umysł do wysiłku i rozumiał wagę i znaczenie ćwiczeń.

Wymienione pozycje dostępne są w Bibliotece Pedagogicznej w Tarnobrzegu, ul. Wyspiańskiego 2A. Przypominamy, że prócz nauczycieli i studentów, do biblioteki może zapisać się każdy. Zapraszamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *