Niebawem rusza pierwsza edycja Biegu Szklarskiego na trasie Tarnobrzeg – Sandomierz

Pierwsi zawodnicy wystartują już 16 września 2018 o godzinie 11.00. Dystans, jaki przebiegną to 25 km, zarówno indywidualnie jak i w sztafecie “13+12”. Inicjatywa ta ma na celu promocję przemysłu szklarskiego w regionie oraz integrację mieszkańców Tarnobrzega i Sandomierza.

Ideą przyświecającą organizacji Biegu Szklarskiego jest pokazanie dominującego w tej chwili w regionie przemysłu szklarskiego. Trasa biegu łączy dwa zakłady NSG Group – produkujące szyby samochodowe i szkło budowlane w Chmielowie i Sandomierzu. Drugą myślą było również to, aby była to pierwsza impreza sportowa, która połączy nasze dwa sąsiadujące miasta: Sandomierz i Tarnobrzeg. Dystans 25 km wiedzie wzdłuż Jeziora Tarnobrzeskiego, poprzez centrum i dzielnice podmiejskie Tarnobrzega aż do osiedla przy hucie w Sandomierzu z pięknym widokiem na panoramę Starego Miasta. Jest to pierwsza edycja, którą planujemy powtarzać corocznie we wrześniu. Mamy nadzieję, że impreza wpisze się na stałe w kalendarz sportowy obu miast — mówi Józef Banaś, organizator wydarzenia.

Udział w biegu mogą wziąć kobiety i mężczyźni, ponadto osoby niepełnosprawne ruchowo. Warunkami uczestnictwa jest brak przeciwskazań lekarskich oraz ukończone 16 lat. Dla zwycięzców przygotowano nagrody pieniężne i upominki. Wprowadzono także klasyfikację najstarszego i najmłodszego uczestnika biegu. Każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy medal. Zapisy chętnych uczestników prowadzone są drogą elektroniczną poprzez formularz na stronie:

https://my3.raceresult.com/90946/registration?lang=pl

Pod powyższym adresem internetowym znajdziemy także regulamin zawodów. Głównym organizatorem wydarzenia jest firma NSG Group, natomiast we współorganizację imprezy włączyły się MOSiR Tarnobrzeg i MOSiR Sandomierz.

Marek Jedynak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *