Niesamowita Lilly

lilly nominacja 210x300 - Niesamowita LillyLilly May Niezabitowska, piętnastoletnia żeglarka z Tarnobrzega, osiągająca sukcesy zarówno w Polsce jak i za granicą, swoją przygodę z żeglarstwem rozpoczęła w wieku siedmiu lat od żeglowania na łódkach klasy Optimist na naszym tarnobrzeskim jeziorze. Pierwsze kroki w żeglarstwie stawiała pod okiem trenera i prezesa Jacht Klubu Kotwica Tarnobrzeg, Janusza Bobuli.

Szybko wyrosła z Optimista i już w 2017 roku przesiadła się na większą klasę – Laser 4,7, na której pod okiem utalentowanego trenera z Rzeszowa, Aleksandra Ariana trenuje do dziś. Pierwszy sezon 2018 był dla niej bardzo udany. Lilly May zajęła 3 miejsce w Pucharze Polski klasy Laser 4,7 i zdobyła dwa brązowe medale: Mistrzostw Polski Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz w sprintach żeglarskich. Bardzo dobrze także zaprezentowała się na Mistrzostwach Świata w Gdyni, w czasie których zajęła najlepsze miejsce wśród zawodniczek z Polski.

Lilly jest reprezentantką Kadry Wojewódzkiej Juniora Młodszego oraz otrzymała powołanie do Kadry Narodowej Juniorów w klasie Laser 4.7 na rok 2019.

W zakończonym w niedzielę, 29 września sezonie, podczas regat w Giżycku, Lilly wywalczyła I miejsce wśród dziewcząt w klasie Laser 4.7, co równoznaczne było z zajęciem I miejsca w całym Pucharze Polski Laser 4.7 z kompletem punktów!

Tegoroczny sezon był dla utalentowanej żeglarki bardzo wyczerpujący i ciężki, jednocześnie obfitujący w sukcesy w kraju jak i zagranicą.

Najważniejsze sukcesy Lilly w sezonie 2019:

I miejsce w regatach New Year’s Race w hiszpańskim Cadiz,

III miejsce i brązowy medal Mistrzostw Europy w Hyeres Laser 4.7 Kobiet U16,

I miejsce i złoty medal Mistrzostw Polski podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2019 Laser 4.7,

III miejsce i brązowy medal Mistrzostw Polski w Sprincie Laser 4.7,

I miejsce w Pucharze Polskiego Związku Żeglarskiego.

Należy zaznaczyć, że zawodniczka Jacht Klubu Kotwica wygrała większość regat w trakcie sezonu.

Rok 2019 to także debiut Lilly May na regatach w olimpijskiej klasie Laser Radial. Był to pierwszy jej start na tym poziomie. Nasza zawodniczka z Podkarpacia zajęła I miejsce i zdobyła Mistrzostwo Polski w kategorii Juniorka Młodsza oraz Wicemistrzostwo Polski w kategorii U19.

Październik to czas, gdzie Lilly będzie odpoczywać, by niedługo zacząć przygotowania do kolejnego sezonu, w którym młodą tarnobrzeżankę czeka wiele wyzwań i dużych imprez żeglarskich.

Tak wielkie sukcesy młodziutkiej Lilly May Niezabitowskiej zasługują na uznanie. Gratulujemy i życzymy równie udanych kolejnych sezonów.