Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Tarnobrzega

Jutro, 6 stycznia ulicami naszego miasta przejdzie IX Orszak Trzech Króli. Orszaki Trzech Króli, czyli największe uliczne jasełka na świecie, w tym roku odbędą się w 872 miastach i wsiach w Polsce oraz w 21 miejscowościach poza granicami naszego kraju.

W Tarnobrzegu, z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy na osiedlu Serbinów, parafii św. Barbary oraz parafii Chrystusa Króla wyjdą grupy wiernych, tak aby o godzinie 12:00 spotkać się na Placu Bartosza Głowackiego. Tam odmówiona zostanie modlitwa Anioł Pański, a zebrani wierni zaproszeni zostaną do wspólnego kolędowania.

Tego dnia na wszystkich chętnych, którzy chcą wspomóc potrzebujących, czekać będzie 3000 szczodraków przygotowanych przez stowarzyszenie Dolina Smaku. Szczodraki będzie można zakupić na tarnobrzeskim rynku od godz. 10:00 do 13:00. Stoiska ze szczodrakami znaleźć będzie można także w tym roku przed kościołami w Miechocinie, Sobowie, Zakrzowie, Mokrzyszowie i na Dzikowie. Tam sprzedawane będą w godz. od 9:00 do 10:30. Całkowity dochód ze sprzedaży szczodraków zostanie przeznaczony na rzecz braci Rzepeckich oraz Milenki i Kuby Nowickich.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w uroczystościach i przyłączenia się do akcji pomocy potrzebującym, organizowanej przez Dolinę Smaku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *