Planuj imprezy z kalendarzem

Czy uda się uniknąć nakładania się terminów imprez organizowanych w Tarnobrzegu? To zależy w głównej mierze od organizatorów tychże. W niewielu tylko przypadkach termin zależy bowiem od czynników zewnętrznych.

Mając na względzie uwagi, jakie trafiały do magistratu, a dotyczące nakładania się terminów wydarzeń kulturalnych, sportowych, czy rozrywkowych organizowanych w Tarnobrzegu, prezydent omówił temat z dyrektorami jednostek miejskich. Apel prezydenta o planowanie imprez z uwzględnieniem terminów cyklicznych, dorocznych wydarzeń, które od lat wpisane są w kalendarz miejski, ale także tych okazjonalnych, ale już wcześniej zaplanowanych, do serca powinny wziąć sobie także wszystkie inne instytucje, palcówki i organizacje, które podejmują się organizacji jakichkolwiek inicjatyw w mieście.

– Drodzy państwo, organizujecie tyle fantastycznych przedsięwzięć, wkładacie w to dużo czasu, zazwyczaj prywatnego,  ogrom wysiłku. Szkoda, by efekt trafił do garstki osób, bo w tym samym czasie odbywają się w mieście trzy inne, równie fajne akcje. Szanujcie nawzajem tę swoją pracę, szanujcie także mieszkańców miasta, adresatów wydarzeń, których jesteście organizatorami. Mam nadzieję, że w liczącym 365 dni roku można tak rozplanować atrakcyjne przedsięwzięcia, by nie odbywały się tego samego dnia, a nawet o tej samej godzinie, co niestety się zdarzało – podkreśla prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Z pomocą w planowaniu terminów imprez przychodzi znajdujące się na oficjalnej stronie miasta kalendarium imprez.

– By uniknąć sytuacji dublowania się terminów imprez proszę o zgłaszanie każdego zaplanowanego wydarzenia o zasięgu miejskim do kalendarium, a przede wszystkim o korzystanie z tegoż kalendarium już na etapie planowania przedsięwzięcia. Zgłaszanie nie jest skomplikowane, na stronie www.tarnobrzeg.pl bezpośrednio pod kalendarzem jest odnośnik „zgłoś wydarzenie” – informuje Wojciech Lis, kierownik Biura Promocji Miasta i Współpracy z Mediami Urzędu Miasta Tarnobrzega. – Do uzupełniania kalendarza zobligowane zostały miejskie jednostki, a także Biblioteka Pedagogiczna. Zwracam się z prośbą o korzystanie z tego narzędzia do każdego podmiotu organizującego jakiekolwiek przedsięwzięcie o zasięgu miejskim. Jeśli ktoś będzie miał problem ze zgłoszeniem imprezy poprzez stronę internetową, zapraszamy osobiście do Biura Promocji Miasta.

Info. UM. Tarnobrzeg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *