Podkarpacki E-Senior

logo projektu PES 300x241 - Podkarpacki E-SeniorRusza rekrutacja na kolejne szkolenia z zakresu nabycia i utrwalenia kompetencji cyfrowych w ramach projektu pt. „Podkarpacki E-Senior”. „Podkarpacki E- Senior” to projekt realizowany w ramach działania 3.1 Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020. Celem projektu jest nabycie i utrwalenie kompetencji cyfrowych przez 1600 osób, w tym osób niepełnosprawnych w wieku 65+, z wybranych 73 gmin województwa podkarpackiego, dzięki działaniom szkoleniowym i animacyjnym.

W ramach projektu, Seniorzy w wieku 65+ przejdą cykl 15. czterogodzinnych spotkań z zakresu obsługi laptopa, tabletu i smartphona w tematyce:

zdrowia (m.in. wykorzystanie sprzętu elektronicznego w celu zdobycia wiedzy o zdrowym odżywianiu się, porad zdrowotnych dla seniorów);
relacji społecznych (m.in. wykorzystanie sprzętu elektronicznego w kontaktach z rodziną i znajomymi);
odpoczynku i hobby (m.in. wykorzystanie sprzętu elektronicznego w celu uzyskania wiedzy o lokalnie organizowanych wydarzeniach klubów seniora, pielgrzymkach, koncertach);
finansów (m.in. wykorzystanie sprzętu elektronicznego do zakładania konta bankowego, zakupy on line);
spraw codziennych (m.in. wykorzystanie sprzętu elektronicznego w celu zaplanowania podróży, zakupu biletów).

Po zakończeniu cyklu szkoleń uczestnicy projektu będą mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji z trenerem, a w okresie do 3 miesięcy od ukończonych szkoleń zostaną przeprowadzone 3 czterogodzinne animacje, które utrwalą zdobyte umiejętności.
Udział w szkoleniach jest bezpłatny, a uczestnikom są zapewnione: materiały szkoleniowe, catering, dowóz na szkolenie (w gminach, które zdeklarowały zapotrzebowanie) oraz opieka animatora.

W Tarnobrzegu rekrutacja uczestników do IV edycji Programu tj. na terminy szkoleń:

  • 03.09.2019 – 10.12.2019 (w każdy wtorek) – grupa 10 osób
  • 05.09.2019 – 12.12.2019 (w każdy czwartek) – grupa 10 osób

odbędzie się w dniach od 1 do 12 lipca 2019 roku w godzinach 7:30 – 12:00 w Urzędzie Miasta Tarnobrzega, przy ul. Mickiewicza 7 (Biuro Obsługi Interesantów – stanowisko oznaczone tabliczką Projekt „Podkarpacki E-Senior”).

Pliki do pobrania:

regulamin_rekrutacji_i_uczestnictwa_w_projekcie
formularz_rekrutacyjny_wraz_z_zalacznikami

Serdecznie zapraszamy do udziału w Projekcie.

Info: UM Tarnobrzeg, www.rarr.rzeszow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *