Pomoc prawna w ramach Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który w tym roku potrwa od 21 do 28 lutego 2020 r., to kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw.

Idea obchodów Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw zrodziła się w 2000 r., w Ministerstwie Sprawiedliwości i ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Jest ona związana z obchodzonym 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. W Polsce dzień ten został ustanowiony Dniem Ofiar Przestępstw na mocy ustawy z dnia 12 lutego 2003 r. o ustanowieniu 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Ma on służyć przypominaniu o trudnej sytuacji ofiar przestępstw i ich rodzin.

Mając na uwadze pozytywne doświadczenia z przebiegu ubiegłorocznych obchodów „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” od 21 do 28 lutego 2020 roku w Komendzie Miejskiej Policji w Tarnobrzegu będzie można uzyskać pomoc prawną od policjantów w godz. od 8.00 do 20.00. Całodobowa obsługa zdarzeń prowadzona będzie w budynku Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu przy ul. 1 Maja 2, (tel. kontaktowy do dyżurnego jednostki policji (15) 851 33 10), a w podległych Zespołach Prewencji tj. Profilaktyki Społecznej, Wykroczeń oraz Rewiru Dzielnicowych w godzinach pracy policjantów. Do dyspozycji są również adresy mailowe dzielnicowych oraz ich służbowe numery telefonów, dostępne stronie internetowej policji – http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kmp-tarnobrzeg/kontakt/25131,Dane-teleadresowe.html.

Info. Policja Tarnobrzeg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *