Prawdziwy człowiek, realny świat, rzeczywiste problemy, wielkie uczucia – poznaj piękno literatury napisanej przez samo życie.

„Dwa pocałunki. Prawdziwa opowieść o miłości i stracie” Matthew Logelin

Matthew Logelin, autor i bohater książki „Dwa pocałunki”, zawsze uważał, iż wielka sztuka może powstać tylko pod wpływem ogromnego cierpienia. Tak się stało w jego historii. Został bestsellerowym pisarzem, niezwykle popularnym blogerem, uznanym mówcą motywacyjnym. Wszystkie te dzieła to próba przekształcenia własnej życiowej tragedii w piękno, dobro i miłość. Dar złożony swojej nagle zmarłej żonie.

W jego życiu bliskie ideału prawdziwego szczęścia było zaledwie 27 godzin, dzielące narodziny jego córki od śmierci jego żony. Zbyt krótki okres, ale jak podkreśla pisarz, nawet wieczność nie byłaby wystarczająco długa, by kochać tę, która od niego odeszła. W czasie niewiele dłuższym od jednej doby doświadczył wyżyn radości związanych z narodzinami upragnionego dziecka i dna rozpaczy po śmierci ukochanej żony. Ojcowskie uczucie sprawiło jednak, iż był w stanie podnieść się i przetrwać wszystko. Powieść jest wzruszającą do łez historią miłości męża do żony i ojca do dziecka.

Tytuł książki odnosi się do dwóch pocałunków, którymi Matthew Logelin obdarza córkę co wieczór na dobranoc: jeden jest za to, jak mogłoby być, drugi za to, co będzie…

„Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą” Łukasz Grass

Pozycja Łukasza Grassa to bardzo dobrze napisana, niezwykle inspirująca i emocjonująca autoryzowana biografia polskiego sportowca Jerzego Górskiego. Byłego narkomana i monarowca, który nie miał niczego, a stał się sportowcem, który osiągnął bardzo dużo. Książka przybliża młodzieńcze lata z życia bohatera, okres trwania w uzależnieniu od narkotyków, papierosów i alkoholu oraz drogę do jego pokonania i odkrycia sportowej pasji, która pozwoliła mu zdobyć m.in. tytuł mistrza świata w  prestiżowych zawodach Double Ironman w USA w 1990 roku.

Jerzy Górski jest nie tylko legendą polskiego triathlonu, ale przede wszystkim symbolem walki z własnymi słabościami, wspinaczki na szczyt człowieczeństwa i sławy dzięki własnej determinacji, cierpliwości i pomocy przyjaciół. Bohater dokonał rzeczy z pozoru niemożliwych, dzięki czemu może być wzorem dla wszystkich, którym brakuje motywacji i dowodem na to, że nigdy nie jest za późno na spełnianie marzeń.

Jego historia zainspirowała także świat filmu i w 2017 roku wszedł na ekrany kin film „Najlepszy” w reżyserii Łukasza Palkowskiego.

„Czekałam na Ciebie. Prawdziwa historia matki i córki, które odnalazły się po 77 latach” Cathy LaGrow, Cindy Coloma

Książka jest nieprawdopodobną, piękną  i urzekającą historią spotkania się po 77 latach matki i córki. Główną bohaterkę, Minkę DeYoung, poznajemy jako skromną i ubogą szesnastoletnią dziewczynę, wychowywaną w konserwatywnej rodzinie. Spokojne i przepełnione dziewczęcymi marzeniami życie przerywa brutalna rzeczywistość. W wyniku gwałtu nastolatka zachodzi w ciążę i rodzi córeczkę Betty Jane. Minka od razu się w niej zakochuje, jednak nie będąc w stanie sama wychowywać swojego maleństwa, oddaje je do adopcji. Po raz kolejny zobaczy swoją córkę po 77 latach rozłąki. Latach przepełnionych bólem i tęsknotą za swoim utraconym dzieckiem. Swoją siłę czerpie z miłości do Boga i bliskich. I nigdy nie przestaje czekać.

Historię Minki autorki przedstawiły na tle wydarzeń historycznych, dzięki czemu możemy z lektury książki poznać ponad pół wieku historii Ameryki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *