Program powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”

umiem pływać - Program powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”Tarnobrzeska Szkoła Pływania AQUA-SWIM wraz z Gminą Tarnobrzeg po raz kolejny znalazła się na liście podmiotów, którym przyznano dofinansowanie na prowadzenie w 2019 roku zajęć sportowych dla uczniów z programu Ministerstwa Sportu i Turystyki pt. „Umiem pływać”.

Program powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” jest adresowany do uczniów klas  I-III szkół podstawowych w całej Polsce, jako propozycja uczestniczenia w dodatkowych zajęciach sportowych dla dzieci, które chcą podejmować aktywność fizyczną również poza obowiązkowymi zajęciami wychowania fizycznego.

Program jest skierowany do wszystkich dzieci – uczniów klas I-III szkół podstawowych w mieście Tarnobrzeg, bez selekcjonowania na mniej lub bardziej sprawnych czy uzdolnionych ruchowo. Od 16 września rusza drugi etap programu w klasach pierwszych tarnobrzeskich szkół – uczniowie mogą korzystać bezpłatnie z zajęć nauki pływania oraz z bezpłatnego transportu na pływalnię. Zapraszamy na inaugurację drugiego etapu i konferencję prasową: 16 września, godz. 15.30 – basen na terenie MOSiR Tarnobrzeg.

Program lekcji został opracowany przez najlepszych specjalistów z Polskiego Związku Pływackiego, co jest gwarancją efektywnej nauki dzieci. Projekt powszechnej nauki pływania jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Zajęć Sportowych oraz Gminę Tarnobrzeg, która bierze udział w programie.

Info: UM Tarnobrzeg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *