Projekt Pudło – opowieści zespołu The Analogs

Projekt Pudło to akustyczno-penitencjarny projekt Kamila Rosiaka i Pawła Czekały z The Analogs. Muzycy zbierają fundusze na realizację trasy koncertowej po polskich zakładach karnych.  24 lutego br. zagrają w Rozalinie w Muzeum Opowieści. Start godz. 20:00.

Inicjatorzy Projektu Pudło zagrali swój pierwszy koncert pilotażowy w Zakładzie Karnym w Nowogardzie w sierpniu 2018. Tylko gitary akustyczne i głosy Kamila Rosiaka oraz Pawła Czekały. Na co dzień są gitarzystami (Kamil jest również wokalistą) streetpunkowego zespołu The Analogs, który gra od 1995 roku. W ramach Projektu Pudło chcą zorganizować trasę po wszystkich zakładach karnych w Polsce.

– Przearanżowaliśmy piosenki The Analogs tak, żeby można je było zagrać na gitarach akustycznych i dotrzeć z nimi do tych wszystkich, którzy nie mogą być ze swoimi bliskimi, rodzinami, dziećmi i z wszystkimi których  kochają. Chcemy pomóc im w walce z wykluczeniem, samotnością i nieprzystosowaniem…  – wyznają twórcy Projektu.

Podczas trasy chcą nagrać swoje występy, następnie wydać płytę koncertową Projektu Pudło. Płyta będzie limitowana i dostępna tylko dla tych, którzy pomogli w realizacji Projektu. Mają w planach rozesłać wydaną płytę do wszystkich zakładów karnych i aresztów, aby można ją było odtwarzać w radiowęzłach.

– Chcemy wydać broszurę z tekstami piosenek i chwytami gitarowymi, gdyby ktoś chciał się nauczyć grać nasze utwory. Postanowiliśmy, że zaczniemy zbierać pieniądze potrzebne na nasz projekt za pośrednictwem przyjaciół z portalu Wspieram To. Odzew był nieoczekiwanie wielki – uzbieraliśmy całą kwotę potrzebną nam do zagrania ponad 15 koncertów, nagrania i wydania płyty – mówią muzycy.

projekt pudło - Projekt Pudło - opowieści zespołu The Analogs

 


THE ANALOGS to działający od 1995 roku zespół rockowy założony w Szczecinie, który grywa rocznie około 80 koncertów i posiada na swoim koncie kilka płyt. W piosenkach poruszają tematykę społeczną związaną z życiem w mieście, przemocą, brakiem pracy, wyobcowaniem i nieprzystosowaniem. Chociaż ich żywiołem są sceny w klubach i festiwale, to często występowali w zakładach karnych, ośrodkach socjoterapii i wychowawczych. Wiosną 2018 roku powstał pomysł, aby zacząć grać więcej koncertów w tego rodzaju miejscach. Aby to ułatwić i dostosować do każdych warunków zespół ograniczył instrumentarium do gitar akustycznych i tak powstał „Projekt Pudło” w którego skład weszli dwaj gitarzyści zespołu THE ANALOGS:

Kamil Rosiak – gitarzysta i wokalista, zanim zaczął grać i śpiewać w THE ANALOGS związany był od wczesnej młodości z wieloma zespołami szczecińskiej sceny niezależnej. Autor muzyki.

Paweł Czekała – gitarzysta i założyciel zespołu THE ANALOGS. W przeszłości odsiedział kilkuletni wyrok, w tym w ZK Nowogard. Po wyjściu z więzienia zajął się sportem i został raz wicemistrzem a dwukrotnie mistrzem europy w brazylijskim jiu-jitsu. Autor tekstów piosenek i muzyki.


projekt pudło 1 724x1024 - Projekt Pudło - opowieści zespołu The Analogs

Info. Muzeum Opowieści

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *