Przeprawowe Mistrzostwa Pedders H6 w Tarnobrzegu

Ostra rywalizacja w 6-godzinnym maratonie przeprawowym, czyli Przeprawowe Mistrzostwa Pedders H6 w Tarnobrzegu – Runda I

14 marca w Tarnobrzegu spotka się ścisła czołówka polskiej przeprawy, która będzie rywalizowała na kilkukilometrowej pętli, naszpikowanej odcinkami specjalnymi. Załogi startują w trzech klasach: No Limit, Advance oraz Challenge. Każda z klas musi spełniać wymogi techniczne oraz regulaminowe. Klasa No Limit to auta maksymalnie zmodyfikowane, posiadające co najmniej jedną wyciągarkę mechaniczną. W klasie Advance, można korzystać jedynie z wyciągarek elektrycznych i hydraulicznych. Klasa Challenge to auta z seryjnym nadwoziem, niewielkimi modyfikacjami zawieszenia i jedną wyciągarką elektryczną.

PMPH6, składa się z trzech rund w ciągu roku, które zlokalizowane są w trzech różnych województwach (podkarpackim, opolskim oraz dolnośląskim).

– Dzięki przychylności władz oraz społeczeństwa tarnobrzeskiego, mamy przyjemność zainaugurować sezon off-roadowy właśnie w Tarnobrzegu i mamy nadzieję, że PMPH6 będą cieszyły się ogromnym zainteresowaniem jak w roku ubiegłym – powiedział Maciej Rachtan, organizator wydarzenia.

Lista startowa po raz kolejny zapełniła się błyskawicznie od otwarcia zapisów, co samo przez się pokazuje, jak wielkim zainteresowaniem cieszy się ta impreza. Walka full contact, masa adrenaliny i wspaniałe widowisko dla pasjonatów oraz kibiców.

Rywalizacja w tej formie jest bardzo widowiskowa, co powoduje, że zawodnicy dają z siebie wszystko. Wygrywa załoga, która zdobędzie jak najwięcej punktów w wyznaczonym czasie. Przy trasie PMPH6 wyznaczona jest strefa, w której stacjonują serwisy. W miasteczku PMPH6 znajduje się biuro imprezy, w którym następuje rejestracja zawodników, znajdują się tam również strefy z artykułami sponsorów.

Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Tarnobrzega.

Harmonogram Tarnobrzeg 2020 1024x724 - Przeprawowe Mistrzostwa Pedders H6 w Tarnobrzegu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *