Przypominamy. W Tarnobrzegu działa Dyskusyjny Klub Książki

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się 9 marca o godz. 16.00 w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnobrzegu. Poświęcone będzie książce Andrzeja Mellera pt. ,,Czołem, nie ma hien. Wietnam, jakiego nie znacie”.

Dyskusyjny Klub Książki w Filii nr 1, podobnie jak inne kluby książki w Polsce rozpoczął swoją działalność w związku z realizacją ogólnopolskiego programu promocji czytelnictwa „Tu Czytamy” podjętego przez Instytut Książki i Czytelnictwa przy współpracy z British Council. DKK w Polsce powstały jako odpowiednik bardzo popularnych grup czytelniczych istniejących w Wielkiej Brytanii od 1926 r (reading groups).

Celem projektu jest:

  • popularyzacja książki
  • promocja czytelnictwa
  • kreowanie mody na czytanie
  • ożywienie środowisk skupionych wokół bibliotek

Klubowiczem może zostać każdy, niezależnie od wieku i zainteresowań. Najważniejsza jest pasja czytania, chęć poznawania nowej literatury, ochota na rozmowę o przeczytanej książce. W DKK poznać można współczesną literaturę – polską i obcą, wymienić swoje poglądy zakładając, że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemności z dyskutowania o książkach. Udział w DKK to doskonały sposób na poznanie nowych ludzi, w towarzystwie których można mile i pożytecznie spędzić czas.

Wystarczy zgłosić w bibliotece chęć uczestnictwa w Klubie, by otrzymać do przeczytania książkę, która będzie omawiana na kolejnym spotkaniu. Zapraszamy wszystkich miłośników książek.

Info. Miejska Biblioteka Publiczna Tarnobrzeg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *