Rozczytany Dzień Dziecka w Tarnobrzegu

Nawet podczas epidemii Dzień Dziecka w Tarnobrzegu będzie wesoły. Mieszkańcy włączyli się do akcji czytania maluchom bajek. Będzie je można oglądać w Telewizji Lokalnej TVL oraz w Internecie.

Kilkadziesiąt osób włączyło się do akcji czytania bajek z okazji Dnia Dziecka. Wszystkie imprezy zwyczajowo organizowane tego dnia zostały z powodu epidemii odwołane, co nie znaczy, że to najważniejsze święto wszystkich małych mieszkańców miasta zostanie zapomniane. Od kilku tygodniu trwały przygotowania do akcji „Rozczytany Dzień Dziecka w Tarnobrzegu”, którą organizują Tarnobrzeski Dom Kultury wraz z Telewizją Lokalną TVL. Idea jest prosta: przed kamerą mieszkańcy miasta czytają wybrane bajeczki, wierszyki i opowieści dla dzieci.

– Zwróciliśmy się z propozycją czytania do różnych osób: dziennikarzy, urzędników, działaczy społecznych i kulturalnych, szefów i pracowników tarnobrzeskich instytucji – mówi Renata Domka z TDK-u. – Wszyscy bez wahania zgodzili się wziąć udział w akcji, co chyba świadczy o tym, że w każdym z nas tkwi dziecko, bez względu na wiek. Możemy zdradzić, że jednym z uczestników jest prezydent Dariusz Bożek, któremu także propozycja bardzo się spodobała. Jaki utwór przeczyta? To już będzie niespodzianka, zapraszamy do oglądania.

Wśród lektur znalazły się różne dzieła literatury dziecięcej, zarówno współczesne, jak i te znane od wielu pokoleń. Szczególny nacisk jednak położono na akcenty tarnobrzeskie. Najczęściej czytane są zatem bajeczki i opowiastki Stanisława Jachowicza, bajkopisarza – jak wiadomo – pochodzącego z Tarnobrzega. Usłyszymy także utwory autorstwa współczesnych pisarek tarnobrzeskich: Doroty Kozioł i Jolanty Tworek. Będzie też Maria Konopnicka, Artur Oppman, czy Henryk Sienkiewicz. Nagrania odbywały się w studiach, pracowniach, biurach, bo jak przekonują organizatorzy, czytać można wszędzie.

– To będzie najweselszy dzień w roku na naszej antenie – zapewnia Katarzyna Wierzbicka z Telewizji Lokalnej TVL. – Realizacja tego pomysłu przyniosła nam wszystkim wiele radości i mamy nadzieję, że udzieli się ona naszym widzom, zarówno małym, jak i dorosłym. Bajeczek będzie można posłuchać od piątku w kilku blokach na naszej antenie. Będą także dostępne na naszym kanale YouTube.

Dzień Dziecka w tym roku wypada w poniedziałek, ale świętowanie na telewizyjnej antenie rozpocznie się już w piątek. Jak tłumaczą organizatorzy, akcja ma na celu uczczenie Dnia Dziecka, ale także popularyzowanie idei wspólnego rodzinnego czytania oraz promowanie tarnobrzeskich autorów literatury dziecięcej.

rozczytany dd plakat1resize 742x1024 - Rozczytany Dzień Dziecka w Tarnobrzegu

Info. Renata Domka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *