Spotkanie poetyckie z Mają Komorowską

Fundacja Teatr Wyobraźni oraz Narodowe Centrum Kultury są organizatorami seminarium pt. „Słuchowisko radiowe jako nowa forma edukacji kulturowej – seminarium dla nauczycieli i animatorów kultury”, które odbędzie się w dniach 10-11 października 2019 r. w Baranowie Sandomierskim, Sandomierzu oraz Tarnobrzegu.

Głównym celem seminarium jest teoretyczne (wykłady) i praktyczne (warsztaty) przybliżenie i przepracowanie metod zastosowania słuchowiska radiowego podczas lekcji w szkole lub warsztatów pozaszkolnych oraz podniesienie poziomu współpracy między szkołami, instytucjami kultury i organizacjami pozarządowymi.

Seminarium jest skierowane przede wszystkim do animatorów kultury i nauczycieli: historii, języka polskiego wiedzy o kulturze, edukacji wczesnoszkolnej, jak również nauczycieli innych przedmiotów, zainteresowanych tematem edukacji kulturowej i pozaszkolnych form edukacji.

Seminarium podejmuje dwa problemy. Pierwszy to możliwości wykorzystania słuchowisk radiowych w codziennej praktyce dydaktycznej oraz możliwości wykorzystania słuchowisk w edukacji kulturowej. Drugi to sposoby współpracy szkół, instytucji kultury, organizacji pozarządowych w celu wypracowania modelu nowoczesnej edukacji kulturowej, przystającej do wyzwań XXI wieku.

Seminarium dopełnią spotkania z aktorkami związanymi z Teatrem Polskiego Radia: profesor Mają Komorowską i Marzeną Trybałą. Motywem przewodnim tegorocznego spotkania jest słowo, podstawowe tworzywo słuchowisk, ale też źródło wiedzy i narzędzie komunikacji.

„Zamyślenie: spotkanie poetyckie z Mają Komorowską” odbędzie się w Muzeum Historycznym Miasta Tarnobrzega, w czwartek, 10 października 2019 r.

– Maja Komorowska w roku 2017 obchodziła swoje 80 urodziny. Książka „Pytania, które się nie kończą” to niejako podsumowanie kariery, ale też istotne przemyślenia aktorki na temat swojej pracy artystycznej. Spotkanie będzie opowieścią o teatrze, budowie roli, pracy z wielkimi artystami, ale też z młodzieżą. Przede wszystkim będzie to spotkanie z niezwykłą artystką i wyjątkowym człowiekiem. Spotkanie to swoista rozmowa aktorki z publicznością połączona z prezentacją poezji. W czasie wieczoru usłyszymy m.in. wiersze: Czesława Miłosza, Zbigniewa Herberta, Tadeusza Nowaka, ks. Jana Twardowskiego, Wisławy Szymborskiej, Urszuli Kozioł, autorów niezwykle ważnych nie tylko dla artystki, ale i dla wielu z nas. Jesteśmy przekonani, że będzie to wyjątkowy czas pełen refleksji, wzruszeń i radości. –  zachęca do wzięcia udziału w spotkaniu Wojciech Ramus, Prezes Fundacji Teatr Wyobraźni.

Aby wziąć udział w seminarium należy wypełnić formularz rejestracyjny: FORMULARZ REJESTRACJI wysłać go na wskazany adres e-mail.

Szczegółowy program seminarium oraz regulamin:
PROGRAM SEMINARIUM
REGULAMIN SEMINARIUM

Źródło: www.teatrwyobrazni.pl
Fot. www.teatrwyobrazni.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *