Srebrny medal tenisistów stołowych IKS JEZIORO Tarnobrzeg w Pro – Tour PTT Czech Open 2019

iks logo 300x274 - Srebrny medal tenisistów stołowych IKS JEZIORO Tarnobrzeg w Pro – Tour PTT Czech Open 2019W Ostrawie w Turnieju rankingowym Pro – Tour PTT Czech Open 2019 zawodnicy Reprezentacji Polski, w tym dwaj zawodnicy IKS JEZIORO Tarnobrzeg Maciej Nalepka, Janusz Chamot walczyli o punkty do rankingu światowego indywidualnie i w drużynie.

W rywalizacji drużynowej w klasie 3 wózki, drużyna Polska Maciej NALEPKA, Janusz CHAMOT, Mariusz CZERWIŃSKI zagrała świetne zawody i zdobyła srebrny medal. W fazie grupowej pokonała 2:0 drużynę mieszaną Rosjanin Rail GALIAKBEROV/Turek Empe MEYDAN oraz 2:1 drużynę Czeską Petr SVATOS/Vratislav HOLIK. Następnie w 1/4 turnieju pokonali 2:1 Serbów Mladen CIRIC/Sinisa BRADASEVIC a w półfinale wygrywają 2:1 z drużyną Austrii 1 Manfred DOLLMANN/ Egon KRAMMINGER. W finale musieli uznać wyższość drużyny mieszanej Irlandczyk Colin JUDGE i Włoch Matteo ORSI i przegrali 0:2.

Dzień wcześniej w turnieju indywidualnym w Pro – Tour PTT Czech Open 2019 w klasie 3 wózki mieliśmy wielkie nadzieje na miejsce medalowe Maciej NALEPKI. Sport, tenis stołowy jest nieprzewidywalny. Maciej „szedł jak burza” wygrał grupę pokonując Austriaka Manfred DOLLMANN 3:2 (-10,6,-9,7,7), następnie 3:1 (5,4,-8,2) pokonał Serba Darko BABIC i 3:0 (2,5,6) Czecha Ivan KEBISEK. W 1/8 wygrywa 3:0 (7,7,10) z Hiszpanem Roberto Eder RODRIGUEZ by w ćwierćfinale nieoczekiwanie ulec po zaciętym meczu 0:3 (-10,-9,-10) Serbowi Mladen CIRIC. Szkoda, bo mogło być pięknie!

Drugi z zawodników IKS-u Janusz CHAMOT, który po raz drugi wystąpił w zawodach rankingowych, w klasie 3 wózki przegrał 0:3 (-7,-2,-5) z Francuzem Francois GEULJANS, następnie 0:3 (-5,-6,-8) Czechem Jaroslav HADRAVA i 0:3 (-5,-7,-5) z Hiszpanem Miguel RODRIGUES-MARTINEZ i odpadł z turnieju indywidualnego. Natomiast w drużynie dzielnie pomagał Maćkowi i Mariuszowi w grach singlowych m.in. pokonując 3:2 (8,5,-4,-6,8) Rosjanina Rail GALIAKBEROV i tym samym zdobył kolejne punkty do rankingu światowego.

Od 16 września w Szwecji, w Helsingborg rozpoczynają się Mistrzostwa Europy – ITTF Para European Championships i tam wystąpią dwaj zawodnicy IKS JEZIORO Tarnobrzeg Maciej NALEPKA i Krzysztof ŻYŁKA. Jadą walczyć o bezpośrednią kwalifikację na Igrzyska Paraolimpijskie Tokio 2020 jaką daje tytuł Mistrza Europy.

Trzymamy mocno kciuki, chuchamy i przekazujemy dobrą energię dla zawodników IKS-u i wszystkich z Reprezentacji Polski.

Rajmund Zięba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *