Brąz dla Macieja Nalepki, zawodnika IKS Jezioro Tarnobrzeg w ITTF Polish Para Open

Maciej Nalepka zawodnik IKS JEZIORO Tarnobrzeg zdobył brązowy medal w Pro–Tur ITTF Polish Para Open 2020 w tenisie stołowym w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Paraolimpijskich Tokio 2020.

W turnieju indywidualnym w hali Centralnego Ośrodka Sportowego „Cetniewo” we Władysławowie w klasie 3 wózki wywalczył kolejne punkty do rankingu paraolimpijskiego. W fazie grupowej pokonał 3:0 (4,8,7) Czecha Petr SVATOS i 3:1 (5,-7,9,4) Serba Mladen CIRIC, a w ćwierćfinale 3:2 (10,-10,5,-11,9) Niemca Jan GUERTLER. W walce o finał po wyrównanym pojedynku przegrywa 1:3 (-10,-8,7,-9) z Irlandczykiem Colin JUDGE.

Natomiast w turnieju drużynowym w klasie 3 wózki, nieoczekiwanie drużyna POL Maciej Nalepka/Mariusz Czerwiński przegrywa 0:2 z drużyną Serbii Mladen CIRIC/Sinis BRADASEVIC i mimo, że pokonuje 1:2 drużynę Korei Jeong Seok KIM/Jin-sung KIM to jednak nie wychodzi z grupy i traci pewny medal a tym samym szansę na zwycięstwo w turnieju.

Od 27 lutego rozpoczyna się kolejne zgrupowanie zawodników Kadry Narodowej osób niepełnosprawnych w Krakowie a 5 marca startuje w Hiszpanii w Platja D’Aro następny międzynarodowy turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Paraolimpijskich Tokio 2020 Pro – Tour ITTF Costa Brava Spanish Para Open 2020, gdzie wystąpi zawodnik tarnobrzeskiego IKS-u Maciej Nalepka.

Info. Rajmund Zięba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *