Sukces tarnobrzeskich kajakarek

W niedzielę, 16 lutego w hali sportowej Politechniki Poznańskiej odbył się Puchar Polski na Ergometrach Kajakowych – 3. Mistrzostwa Polski na Ergometrach Kajakowych. Do stolicy Wielkopolski przyjechali najlepsi kajakarze z całego kraju, wśród nich zawodniczki KK Jezioro Tarnobrzeg.

W kajakowe szranki stanęło ponad 250 zawodników z całej Polski. W kategorii młodziczek złoty medal wywalczyła Otylia Błażejczak. W kategorii juniorek młodszych złoty medal zdobyła Zuzanna Błażejczak a Urszula Opałka zajęła w tej kategorii czwarte miejsce. W juniorkach brąz zdobyła Magdalena Szczęsna. W sztafecie kobiet na 3000 m te same cztery zawodniczki zdobyły pierwsze miejsce i złoty medal dopływając do mety z dużą przewagą nad pozostałymi reprezentacjami.

Organizatorem imprezy był Wielkopolski Związek Kajakowy.