Sukces tenisistów stołowych IKS JEZIORO Tarnobrzeg w 3 Grand Prix Polski!

W Krakowie, na 3 Grand Prix Polski Niepełnosprawnych, tenisiści stołowi IKS JEZIORO Tarnobrzeg stawali na podium dziesięć razy. W ostatnich zawodach 2019 roku zdobyli 3 złote, 4 srebrne i 3 brązowe medale, osiągając po raz kolejny znakomity wynik.

Klasę 9 (zawodników grający na stojąco) zdominowali trzej nasi zawodnicy: Dawid Sowa, Antoni Biedziuk i Mariusz Matejek, którzy wygrali fazę grupową i spotkali się w półfinale. Dawid pokonał 3:0 (5,6,2) Edmunda Renkel Start Gorzów Wielkopolski, natomiast Antoni wygrał 3:1 (6,-1,6,13) z Mariuszem. Finał to emocjonujący pięciosetowy pojedynek, z którego zwycięsko wychodzi Dawid pokonując 3:2 (3,-9,9,-5,7) Antoniego.

Klasę 4 „wózki” wygrywa Krzysztof Żyłka, który w finale pokonuje 3:0 (9,8,5) Rafała Lisa Szansa-Start Gdańsk.

Emilia Kotarska w klasie łączonej 3-5 wózki kobiet w grze finałowej zwyciężyła 3:1 Barbarę Rompa Szansa-Start Gdańsk.

Paweł Włodyka w klasie 10 wygrywa fazę grupową turnieju i dochodzi do finału bez straty seta. Finał to kolejny zacięty mecz z Igorem Misztalem (reprezentantem kraju) ze Startu Zielona Góra w kolejnych zawodach. Po świetnym meczu Paweł (niedysponowany, kontuzja – ból pleców) przegrywa nieznacznie 2:3 (8,-2,-8,9,-9) z Igorem.

W klasie 3 „wózki” zdobywamy dwa medale, srebrny Maciej Nalepka, który finał 1:3 (-5,10,-4,-6) przegrywa z Mariuszem Czerwińskim Start Radom i brązowy medal Janusz Chamot.

W klasie łączonej 1-2 „wózki” Piotr Sokalski wywalczył medal srebrny natomiast Mateusz Walski był czwarty.

Paweł Mazuryk w klasie 8 z rozgrywek grupowych wychodzi z pierwszego miejsca i dochodzi do półfinału gdzie po dobrym meczu ulega 1:3 (-10,-9,8,-5) Pawłowi Jabłońskiemu KS Bronowianka Kraków.

W klasie 11 Paweł Demkowicz był o krok od wyjścia z grupy i gry w ćwierćfinale ale przegrał decydujący mecz 2:3 (3,-9,-8,5,-10) z Piotrem Dobrzyńskim Start Gorzów Wielkopolski prowadząc w piątym secie 10:8.

Podsumowując te zawody, to oprócz sukcesów indywidualnych, IKS JEZIORO Tarnobrzeg wygrywa również jako klub klasyfikację medalową. Rok 2019 to kolejny świetny rok dla klubu IKS. Rok, w którym wiele razy tarnobrzescy, niepełnosprawni zawodnicy stawali na podium w Pro-Turach, Mistrzostwach Europy, Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostwach Polski.

– Bez pomocy finansowej Władz Miasta Tarnobrzega, Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start” i sponsorów lokalnych nie byłoby tych sukcesów i medali. Za pomoc serdecznie dziękujemy a w zamian niech nasze starty będą świetną promocją Tarnobrzega i Polski na arenach sportowych tenisa stołowego – mówił Rajmund Zięba, prezes zarządu IKS JEZIORO Tarnobrzeg.

Gratulujmy sukcesów.

Info. Rajmund Zięba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *