Dzieci nie chcą oddychać śmieciami. Happening w Tarnobrzegu

Zapraszamy reprezentacje szkół i przedszkoli Tarnobrzega oraz mieszkańców, dla których ważny jest stan powietrza którym oddychamy, na happening antysmogowy, który odbędzie się w czwartek, 14 listopada w godzinach od 10.30 do 11.30 na Placu Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu.

Happening będzie podsumowaniem VII edycji projektu „Razem chrońmy nasze powietrze”. Projekt finansowany ze środków Województwa Podkarpackiego realizuje Stowarzyszenie „EKOSKOP” – proekologiczna Organizacja Pożytku Publicznego na zlecenie Marszałka Województwa Podkarpackiego w porozumieniu i przy współpracy z Prezydentem Miasta Tarnobrzega. Poprzednie kampanie miały miejsce w Rzeszowie, Przemyślu, Nisku, Rymanowie, Krośnie i Dębicy.

Projekt „Razem chrońmy nasze powietrze” ma na celu podniesienie świadomości mieszkańców Podkarpacia na temat źródeł zanieczyszczenia powietrza oraz jego wpływu na  stan naszego zdrowia. W ramach kampanii we wskazanych szkołach i wybranych klasach zrealizowane zostały warsztaty edukacji ekologicznej. W Tarnobrzegu cykl warsztatów edukacyjnych realizowany był w Szkołach Podstawowych nr 6, 8 i 11, w szkołach zlokalizowanych na osiedlach podmiejskich, czyli tam, gdzie problem jest dosłownie „gryzący”.

W trakcie happeningu prezydent wyróżni reprezentację szkoły lub przedszkola, która będzie najbarwniej „antysmogowo” przebrana oraz wyposażona w najciekawsze „antysmogowe” transparenty i najgłośniej zakrzyczy „Tarnobrzeg kocha dzieci! Tarnobrzeg nie pali śmieci!”.

Info. UM Tarnobrzeg 

One thought on “Dzieci nie chcą oddychać śmieciami. Happening w Tarnobrzegu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *