Tarnobrzeg ekspertem w zakresie profilaktyki grypy

Zenobia Juda 198x300 - Tarnobrzeg ekspertem w zakresie profilaktyki grypyW uznaniu dla zasług na rzecz szerzenia profilaktyki grypy oraz za trud wkładany w realizację ważnych zadań z zakresu promocji ochrony zdrowia, miasto Tarnobrzeg jako jedno z pięciu samorządów w Polsce otrzymało zaszczytny tytuł „Eksperta w zakresie profilaktyki grypy”, przyznawany w ramach „Samorządowego Lidera Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy”.

Wręczenie nagrody odbyło się 10 września w Sali Kolumnowej Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej podczas Debaty Ekspertów Flu Forum 2019. Flu Forum odbywa się w ramach Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy. To coroczne, największe spotkanie ekspertów medycznych i przedstawicieli instytucji państwowych poświęcone profilaktyce i leczeniu grypy, inaugurujące sezon szczepień przeciwko grypie.

Pamiątkową statuetkę z rąk prof. dr hab. med. Adama Antczaka, przewodniczącego Rady Naukowej Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy odebrała Pani Zenobia Juda Inspektor ds. zdrowia tut. Urzędu.

W Tarnobrzegu akcja bezpłatnych szczepień dla seniorów prowadzona jest od 2014 r. Zaszczepiono do końca zeszłego roku 7 592 mieszkańców. Wydatkowano na ten cel 276 653 tys. zł w tym w 2018 r. pozyskano 30 800 zł. refundacji z Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia,  była to  maksymalna wysokość o jaką miasto mogło się ubiegać.

W tym roku miasto zabezpieczyło środki finansowe na szczepienia przeciwko grypie dla seniorów powyżej 60 roku życia w kwocie 80 tys. zł.

Programem bezpłatnych szczepień przeciwko grypie objęte będą osoby w wieku od 60 roku życia (urodzone przed 31 grudnia 1959 r.), na stałe lub czasowo zameldowane na terenie miasta Tarnobrzega.

Zaszczepić się będzie można od 26 września do 31 października br. w swojej przychodni.

Info. UM Tarnobrzeg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *