Tarnobrzeg zagrał na rekord!

2 Tarnobrzeg zagrał na rekord logo 300x300 - Tarnobrzeg zagrał na rekord!120 246 zł 66 gr – jest to zadeklarowana kwota, jaką zebrał tarnobrzeski Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podczas grania 13 stycznia. Można mówić o niekwestionowanym rekordzie tarnobrzeskich Finałów WOŚP!

Mieszkańcy Tarnobrzega Orkiestrę wspierali chętnie i na wiele sposobów – wrzucając pieniądze do puszek, kupując losy w corocznym straganiku, licytując gadżety i atrakcyjne przedmioty. Na ulice wyszło 200 wolontariuszy, wśród których najmłodsza wolontariuszka miała półtora roku, a najstarszy wolontariusz – 81 lat.

W tym roku tarnobrzeskie granie odbyło się pod specjalnym patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega. Podczas 27. Finału nie zabrakło stałych atrakcji, pojawiły się także nowości. Granie zaczęło się już w sobotę wraz z warsztatami w Pole&Roll Studio. Na sport postawił również Klub Fitness Fitneska, który w finałową niedzielę zorganizował Wielki Maraton Fitness dla dzieci i dorosłych. Aktywnie rozpoczął się także za sprawą tradycyjnego już Biegu „Policz się z cukrzycą”. Ten w tym roku odbył się w nowej lokalizacji, tj. na terenie Parku Dzikowskiego. Wydarzenie zgromadziło ponad 120 biegaczy oraz miłośników nordic walking. Wolontariuszami podczas Biegu byli czworonożni przyjaciele z tarnobrzeskiego schroniska.

Nie zabrakło również atrakcji dla miłośników gier komputerowych, planszowych i karcianych. Zadbała o to Krajowa Federacja Sportów Elektronicznych we współpracy z Campem Leliwa, którzy zorganizowali w dniu Finału Orkiestrowy Event Gamingowy. Wydarzenie odbyło się po raz pierwszy.

Na tarnobrzeskim Rynku także było gorąco! Największą popularnością cieszył się coroczny, wspomniany już straganik, szkoła nauki jazdy czy unihokej. O kulinarną atmosferę zadbały także: Stowarzyszenie Dolina Smaku, Restauracja Gustum, Polski Związek Łowiecki oraz wychowankowie Domu Dziecka w Skopaniu. Nie obyło się także bez licytacji na scenie, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. W tym roku nie zabrakło tradycyjnego Złotego Serduszka, orkiestrowych gadżetów, voucherów czy sportowych koszulek.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to jednak przede wszystkim koncerty, które w tym roku – mimo niesprzyjającej pogody – zgromadziły dużą, tarnobrzeską publiczność. Tę część niedzielnego grania otworzył zespół Fast Fingers – pochodzący z Tarnobrzega reprezentant mocniejszego grania. Kolejną artystką była Diana Ciecierska – także tarnobrzeżanka, która ostatnio dała się poznać całej Polsce dzięki muzycznemu show. Tarnobrzeską Gwiazdą wieczoru był Feel – band rodem z Katowic, znany dzięki charyzmatycznemu wokaliście oraz hitom takim, jak „Jest już ciemno” czy „Jak anioła głos”.

Do tej pory granicę stu tysięcy złotych przekroczono dwukrotnie, podczas 25. i 26. Finału (kolejno 103 656,36 zł oraz 102 475,29 zł). Jak podkreślają organizatorzy, nie chodzi jednak o rekordy, ale o niesienie pomocy i radości.

Przypomnijmy, że 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 13 stycznia 2019 roku. Jego cel to zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

Sztab WOŚP Tarnobrzeg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *