Tarnobrzeski Dom Kultury skutecznie sięga po zewnętrzne fundusze

Cztery wnioski i cztery decyzje o dofinansowaniu. TDK pozyskał blisko 190 tys. zł na organizację ciekawych inicjatyw.

Tarnobrzeski Dom Kultury może się pochwalić wyjątkową, bo stuprocentową skutecznością w pozyskiwaniu ministerialnych środków. Końcem zeszłego roku wicedyrektor Mariusz Ryś opracował i w imieniu instytucji złożył 4 wnioski o dofinansowanie różnych działań kulturalnych z budżetów programów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury. Po rozpatrzeniu odwołań już wiadomo, że wszystkie cztery projekty zostały pozytywnie ocenione i zakwalifikowane do dofinansowania. Łącznie na ich realizację do TDK-u trafi prawie 190 tys. zł netto.

Ministerstwo doceniło plany organizacji znanych już dorocznych wydarzeń: XXVIII Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej oraz XXV Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces”, ale także nowej inicjatywy: Festiwalu „Baśniowy Świat” Stanisława Jachowicza. TDK otrzyma także dofinansowanie z programu „Infrastruktura domów kultury”, dzięki któremu zakupiony zostanie nowoczesny sprzęt nagłośnieniowy do sali widowiskowej. Warto dodać, że TDK znalazł się w dość wąskiej grupie beneficjentów, którym udało się zdobyć dofinansowanie, ponieważ wnioski złożyło kilka tysięcy instytucji kultury z całej Polski, a pozytywnie rozpatrzono ok. 17-20 procent.

– To bardzo cieszy, że nasze inicjatywy zostały docenione – mówi dyrektor Piotr Markut.- Zakres realizacji zaplanowanych wydarzeń zostanie oczywiście dostosowany do sytuacji epidemicznej. Pracujemy nad tym obecnie, by wydarzenia były nie tylko atrakcyjne, ale również bezpieczne, zarówno dla uczestników, jak i organizatorów. Mamy nadzieję, że wszystkie uda się zrealizować. To duże wyzwanie.

Jak tłumaczy dyrektor, być może część działań uda się przenieść do sieci, czy przesunąć termin na jesień, a także nieco zmienić formułę niektórych z nich. Trwają prace nad projektami. Szczegóły dotyczące planowanych wydarzeń mamy poznać po otwarciu instytucji kultury.

Info. Renata Domka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *