Tarnobrzeżanie upamiętnią 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej

1 września 2019 r. o godzinie 4.45 na cmentarzu wojennym w Tarnobrzegu (ul. Targowa), odbędą się uroczystości związane z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej.

W uroczystościach weźmie udział Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek. Zaproszenie skierowano także do tarnobrzeskich kombatantów oraz Strzelców z Jednostki Strzeleckiej 2002 Tarnobrzeg im. Oddziału Partyzanckiego AK „Jędrusie”.

Z kolei o godzinie 11.00 w klasztorze oo. Dominikanów w Tarnobrzegu, odbędzie się msza święta o pokój i za ofiary II wojny światowej w 80. rocznicę jej wybuchu, którą celebrował będzie przeor klasztoru Karol Wielgosz.

Również 1 września w Muzeum Historycznym Miasta Tarnobrzega zostanie otwarta wystawa czasowa pt. „Tarnobrzeski wrzesień 1939”, która nawiązuje do przypadającej w tym roku 80. rocznicy napaści Niemiec na Polskę. Otwarcie wystawy nastąpi o godz. 16.00 w Zamku Tarnowskich w Dzikowie. Wystawa będzie czynna od 3 września do 15 grudnia 2019 r.

O godzinie 17.00 na Placu Surowieckiego, obok pomnika majora Hieronima Dekutowskiego odbędzie się śpiewanie pieśni żołnierskich. Jest to inicjatywa Klubu Gazety Polskiej.

 

plakat gotowy 735x1024 - Tarnobrzeżanie upamiętnią 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej

Info.UM Tarnobrzeg

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *