3 3 225x300 - Tarnobrzeżanki z sukcesami na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski WUSHU KUNGFU
Z lewej Jadwiga Sochaj, z prawej Agnieszka Janczara

Cztery złota i jedno srebro zdobyły tarnobrzeżanki podczas najważniejszych w kraju, XXV Międzynarodowych Mistrzostwach Polski WUSHU KUNGFU w Warszawie. Jadwiga Sochaj i Agnieszka Janczara startowały w konkurencjach taolu czyli pokazach form. Turniej rozegrany został w miniony weekend w Centrum Sportu w Wilanowie.

Instruktorka z tarnobrzeskiej szkoły Tai Chi „Nan Bei – Biały Żuraw”, Jadwiga Sochaj wywalczyła cztery złote krążki za formy ręczne Yang 40 i Wu 45 oraz formy z bronią taijijan – miecz 32 i tradycyjną formę z szablą – dao  stylu Yang.

Agnieszka Janczara, podopieczna szkoły Tai Chi „Nan Bei – Biały Żuraw”, stanęła na drugim miejscu podium za formę z tradycyjną bronią krótką,  prezentując formę z wachlarzem.

Organizatorem zawodów  był  Polski  Związek  Wushu.  W tym roku wzięło w nich udział ponad pół tysiąca najlepszych zawodników z Polski.

Tarnobrzeska Szkoła Tai Chi  działa w Tarnobrzegu od 12 lat. Od tego czasu prowadzone są regularnie treningi grup dla początkujących i zaawansowanych, a także organizowane seminaria i letnie obozy.

Źródło: Ewa Wójcik-Lis, Radio Leliwa